Radikál a jeho solo album - POČIATOK

Radikál a jeho solo album - POČIATOK

Tuto středu byl pro fanoušky slovenského Radikála svátek. Konečně se dočkali dlouho očekávaného alba Počiatok. Jestli patříte i Vy do skupiny fanoušků, kterým se líbilo CD Výsledok Doby nebo Morfium, tak je tento článek přímo jako stvořený pro Vás.

Na své solové album nás Radikal připravil svým prvním solo klipem k tracku nr. 2 (Bez ilúzie). O produkci této první bílé holubice z alba se postaral Masif. Sám Radikal tento track směřoval směrem, že by si člověk neměl nic nalhávat a očekávat něco zadarmo. Protože život není peříčko a proto je důležité žít bez iluzí.

Dalším mezníkem byl videoklip k tracku s číslem 5 - Navždy. V tracku Navždy stojí Radikálovi za zády jeho týmový kolega z Dramatikz - Stopercent. Jde vidět, že rap se nezapomíná a na to, že se Stopercent ukázal na majku po půl roce je celkový dojem z tracku velice příjemný. V klipu se objevuje celá sestava Dramatikz Crew - Radikal, Stopercent, DJ Yaksha a Masif. V klipu (tracku) páni popisují cestu jejich kariérou od počátků. Všimněte si posledních pár rýmů tohoto tracku. Ve své podstatě se jedná o rozhovor mezi Stopercentem a Radikalem o jejich budoucnosti. V klipu jsou i různé útržky z koncertů. V jedné pasáži je i záznam koncertu z 10.10.2009 kdy byli v klubu DukuDuku v Moravské Třebové. Koukněte se na klip a třeba se tam najdete. Mně osobně se to podařilo :) 

Společnou věcí mezi Navždy a "Bez iluzií" je nejen to, že o hudbu se postaral Masif, ale i to, že oba dva videoklipy byly vytvořeny pod taktovkou týmu z OpticalPRO.

Radikal vydal své CD Počiátok 20. 6. 2012 pod nezávyslím vydavatelstvím Oktogen Music. 2 skladby už mají videoklip + dalších 12 na něj čeká. Uvidíme kolika klipů se z celkových 14 tracků dočkáme. Radikal navázal spolupráci s několika hosty, jako: Moja Reč, Tafrob, Kali, Sergej Barracuda, Adyos, Bio a Dramatikz. O kvalitní hudbu se postarali producenti jako Masif, Jozef Engerer, JESO a Emeres.

Počiatok tracklist:
1. Počiatok /hudba: Duffus/
2. Bez ilúzie /hudba: Masif/
3. Domov mám len jeden Feat. Kali /hudba: Emeres/
4. Dáko prežijem /hudba: J-Cook/
5. Navždy Feat. Dramatikz /hudba: Masif/
6. Ďaleko preč Feat. Delik /hudba: Jozef Engerer/
7. Mp3 generácia Feat. Tafrob /hudba: Mikelo/
8. Aký život, taký rap /hudba: Emeres/
9. Mladý Slovák Feat. Martina Fabová /hudba: Jeso/
10. Vychutnávam nudu /hudba: Duffus/
11. Neni sa za čo hanbiť 2 Feat. Moja Reč /hudba: Freshmaker/
12. Spln Feat. Bio, S. Barracuda a Adyos /hudba: Masif/
13. Nemusia ti veriť /hudba: Emeres/
14. Z temnoty do svetla Feat. Dramatikz /hudba: Masif/

Cena CD je od 10€, cena se mění podle toho, jestli chcete CD s podpisem, bez podpisu nebo v packu
s Tričkem. Alb je omezený počet proto neváhejte a objednávejte na internetové stránce www.oktogenmusicshop.sk

Nakonec Vám posílám Neni sa za čo hanbiť 2, kde se na featu objevil Supa a Delik, přeji přijemný poslech :))

Další články z této kategorie: