A máte rádi Sklep? A chtěli byste ho vidět? A ve filmu? Podpořte vznik nového dokumentu

A máte rádi Sklep? A chtěli byste ho vidět? A ve filmu? Podpořte vznik nového dokumentu

Tajemství Divadla Sklep aneb Manuál na záchranu světa – tak se bude jmenovat celovečerní dokumentární film, který neotřelým způsobem představí fenomén jednoho z nejoriginálnějších divadelních souborů. Divadlo Sklep svým humorem a pestrou všestrannou kreativitou zásadně ovlivňuje českou kulturní scénu po několik desetiletí a vychovalo již generace diváků.

Ve filmu se objeví otcové zakladatelé i další významné osobnosti: David Vávra, Milan Šteindler, Tomáš Hanák, Jiří Fero Burda, Robert Nebřenský, Ondřej Trojan, Václav Marhoul, David Noll, František Váša, Jana Hanáková či Marta Marinová. Divadlo Sklep na jaře příštího roku oslaví 45 let na scéně. Oslavou jeho narozenin bude i premiéra filmu režisérky Olgy Dabrowské, která se vydává nejen za jednotlivými protagonisty divadla, ale zkoumá i tajemné mysterium, kterým je celé sdružení opředeno.

Každá legrace něco stojí a sklepácká legrace stojí za to. Příznivci Sklepáků či jeho jednotlivých protagonistů se mohou aktivně podílet na vzniku dokumentu a třeba i zachránit svět pár drobáky i pětimístnými položkami. Odměnou jim bude nejen hřejivý pocit, ale navíc získají unikátní ceny z pestré nabídky benefitů, sklepáckých i zpoza filmové kamery a studia. Dveře Sklepa a jeho tajemství se otvírají právě dnes! Vykročte na www.hithit.com/cs/project/1348/tajemstvi-divadla-sklep-aneb-manual-na-zachranu-sveta a podpořte nový dokumentární film. Aktuální informace včetně videoukázky jsou k dispozici na www.facebook.com/tajemstvidivadlasklep.

Proslýchá se, že fenomenální Divadlo Sklep, veselé i přemýšlivé, moudré i hravé, tajemné i hovořící jasnou řečí, autorům filmu poodkryje některá svá tajemství a nabídne tak, řešení některých palčivých problémů lidstva. Prostřednictvím právě spuštěného projektu na portálu Hithit můžete být u toho i vy.

Na film Tajemství Divadla Sklep aneb Manuál na záchranu světa můžete přispět pouhou jednou mincí a získat placku se sklepáckým motivem, hezkou a vkusnou vzpomínku na dobrý počin, která zakryje i menší trhlinu na oděvu. Za větší obolus získáte vstupenky do některých pražských letních kin, řadu pozoruhodných literárních, filmových či hudebních výtvorů členů divadla Sklep i autorů filmu. Pokud se trochu více plácnete přes kapsu, můžete navštívit speciální sklepácké představení pro dárce z HitHitu i s unikátní exkurzí do zákulisí s fundovaným výkladem některého z herců divadla či společným fotem. Za částku se třemi nulami na konci můžete povečeřet s režisérkou a producenty, na speciálním představení dostanete i dárek – divadelní rekvizitu, který vám osobně předá David Vávra. Můžete se zúčastnit natáčení dokumentu s exkurzí do střižny a zvukového studia, získáte i vstupenky na slavnostní premiéru. Velkorysí přispěvatelé se mohou vypravit na výlet vlakem do nádražní restaurace Zastávka Tomáše Hanáka v Nižboru se členy produkce a stát se součástí dokumentu o vzniku filmu. Pokud jste bohatí nejen duchem, můžete se stát dokonce partnery projektu, autoři filmu i jeho protagonisté vás pak zahrnou všestrannou a nehynoucí vděčností a přízní i řadou vzácných darů…

Myšlenka dokumentu o fenoménu Divadla Sklep se zrodila v hlavě producenta Iva Krátkého ke sklonku roku 2011. Bez dlouhého rozmýšlení se příležitosti natočit netradiční dokument chopila scenáristka a režisérka Olga Dabrowská. Druhý z producentů, Petr Koza, se nebál a kontaktoval o metr vyššího Davida Vávru: “Ten nás, tvůrce troufalce, přijal s tímto nápadem velmi přátelsky a jednoho zimního večera před představením legendární Besídky si na nás našel chvilku. A bylo rozhodnuto…”

Námět: Ivo Krátký, Olga Dabrowská
Autor scénáře, režie: Olga Dabrowská (Kuličky (2008) – hlavní cena Zlatý Prim na festivalu české filmové komedie, Alma (2010), Roznese tě na kopytech (2013), spolupráce na filmech Samotáři, Knoflíkáři aj.)

Hudba: Ivan Acher
Kamera: Diviš Marek
Střih: Jakub Voves
Zvuková postprodukce: Jiří Klenka
Grafika: Martin Kaiser
Producent: Bio Art Production – Petr Koza & Ivo Krátký