Android Asteroid točí singl s Djem Vadimem a Yarah Bravo v londýnském Red Bull Studiu!

Android Asteroid točí singl s Djem Vadimem a Yarah Bravo v londýnském Red Bull Studiu!

Skupina Android Asteroid je už od neděle v Londýně, kde točí nové skladby, mimo jiné s hiphopovým producentem DJem Vadimem a mladou talentovanou zpěvačkou Yarah Bravo. Ty kromě aktuální práce s Čechy spojuje také legendární label Ninja Tune, společný projekt The Soundcatcher Soundsystem (BBE) a manželský svazek...

Android Asteroid, objev domácí hudební scény, parta kolem bubeníka Tomáše Konůpky a vokalisty Jana Pospíšila (Navigators), s hvězdnou sestavou Lukáš Martínek, Miloš Dvořáček, Vilém Béreš (Toxique), Jan Steinsdorfer, Marek Minárik a zpěvačka Annamaria d´Almeida s Vadimem a Yarah Bravo natáčí singl, který se v éteru objeví ještě letos na podzim.

DJ Vadim je respektovaný hiphopový producent, v Česku známý například z Hip Hop Kempů. Pochází z Ruska, vyrostl v Londýně a dnes pendluje mezi New York City a Berlínem. Za dlouhou kariéru spolupracoval například s The Roots, Prince, Public Enemy, Sly, Kraftwerk nebo Stevie Wonderem. Jeho manželka a spolupracovnice Yarah Bravo má latisko-americké kořeny a švédskou národnost. Tato kosmopolitnost se u ní projevuje renesančním způsobem života. Má vlastní label, navrhuje oblečení, fušuje do grafiky, pořádá party a koncerty. V roce 2011 se zúčastnila Red Bull Music Academy v Madridu.

Setkání Vadima, Yarah Bravo s Android Asteroid není draze zaplaceným dostaveníčkem, ale výsledek dlouhodobé komunikace mezi zúčastněnými, kdy DJ Vadim a Yarah chtějí s českými muzikanty spolupracovat, protože se jim líbí jejich hudba.

Před prací ve špičkově zařízeném Red Bull Studio London strávili „Androidi“ dva dny v proslulém studiu Abbey Road, kde stejně jako The Beatles, The Queen nebo Massive Attack před nimi, Češi nahrávali skladby pro nové EP, které vyjde také ještě letos na podzim. Z celé londýnské mise potom vznikne unikátní dokument pro DVD.

Postřehy, fotky a zákulisní informace o pobytu Android Asteroid v Londýně najdete na jejich blogu