ANNA K. MÁ NOVÝ VIDEOKLIP. V TAXÍKU SVEZLA DŮLEŽITÉ OSOBY SVÉHO ŽIVOTA

ANNA K. MÁ NOVÝ VIDEOKLIP. V TAXÍKU SVEZLA DŮLEŽITÉ OSOBY SVÉHO ŽIVOTA

Kdybyste byli řidič taxíku, jaké nejzásadnější osoby vašeho života byste chtěli svézt? Tuto otázku si položila zpěvačka Anna K. v novém videoklipu k písničce  Vždycky se budeme znát. Hraje v něm taxikářku, ke které postupně přisedají postavy, které jsou pro ni důležité.

„Že budu taxikářka napadlo mého kamaráda. Námět, že taxík bude symbolizovat můj život, do kterého nasednou kamarádi, jsem vymyslela tři dny před natáčením. Takže jsem zastavila castingy na herce a začala obvolávat kámoše, kteří nějak poznamenali můj život a znám je tisíc let. Vážím si toho, že i přes jejich obrovskou vytíženost dorazili a podařilo se nám je dostat na poslední chvíli do obou natáčecích dnů,“ popisuje Anna K., která vydává singl po pěti letech od poslední nahrávky. Zpěvaččino osmé řadové album, které písnička předznamenává by mělo vyjít na podzim u vydavatelství BrainZone.

Do taxíku v klipu postupně nasedají například spolužáci Anny K: Vašek Kopta, Michal Suchánek, Sagvan Tofi, Roman Holý, Nella Boudová nebo Mahulena Bočanová, se kterými chodila od patnácti let na konzervatoř. „Hlavně ti první tři pánové v taxi zlobili a dělali věci, které se v klipu nakonec ani nedaly použít, aniž by se mohl vysílat před 22 hodinou,“ říká s úsměvem zpěvačka, která si prý jako první vzpomněla a do taxíku pozvala Jiřího Suchého a Jitku Molavcovou. „To proto, že jsem se téměř narodila v divadle Semafor, kde jsem strávila 20 let,“ přiznává.

„Byl jsem rád, že mě Anna K. pozvala. Znám ji od jejích devíti let. Později se naše cesty sice rozešly, ale nikdy ne úplně. Co chvíli se na našem putování znovu potkáváme a tak tomu bude i po zbytek našich životů,“ říká Jiří Suchý.

Jako velká fanynka lyžování a bývalá reprezentantka TJ Slovan Špindlerův mlýn svezla zpěvačka také mistryni světa, lyžařku Šárku Strachovou. „Šárku nesmírně obdivuji celou její kariéru, takže má v mém životě své nezastupitelné místo,“ vysvětluje Anna K. Ze sportovců nechyběl ani bývalý český fotbalový reprezentant Horst Siegl, který pravidelně navštěvuje koncerty Anny K. už pětadvacet let.

Z hudební branže dorazili producent alba Nebe Jan Muchow nebo zpěvaččin partner a autor skladby Tomáš Vartecký, který si v taxíku vystřihl kytarové sólo. Mimo lidí Anna K. nakonec svezla i psa Sokrata či Večerníčka. „Večerníček mě provázel celé moje dětství. A byla to moje milovaná postavička, takže také nesměla chybět,“ vysvětluje.

Dvoudenní natáčení se trefilo do největších veder. Štáb byl celý den na slunci a Anna K. trávila dva dny v historické tatře z padesátých let, kde teplota stoupala až k padesáti stupňům. „Točení bylo náročné i pro štáb, který však i přes tropické teploty prokázal velkou trpělivost a profesionalitu,“ říká režisér klipu Tomáš Bláha. „Když jsem s Annou K. dával dohromady koncept natáčení, hodně jsme řešili, že klip by měl být letní, ale zároveň by se neměla úplně vytratit melancholie, a to se myslím povedlo. A navíc, kdy se vám povede během dvou dnu pracovat s tolika slavnýma a navíc hrozně fajn lidma?,“ uzavírá Bláha, který svěřil kameru talentovanému Davidovu Hofmannovi.

Skladba Vždycky se budeme znát, která se už objevuje v playlistech českých rádií, vznikala v osvědčeném tandemu zpěvačky s jejím životním partnerem Tomášem Varteckým. Koprodukce a mixu se ujal Brit Jay Reynolds, který nahrávce vtiskl velký světový zvuk.