Another FAKE Heroes:"Pro nás je úspěch každej koncert!"

Another FAKE Heroes:"Pro nás je úspěch každej koncert!"

S touhle kapelou jsem se poprvé seznámila na křtu kapely Look-out v Liberci. Hráli jako poslední a mně už se po vydařeném koncertu LO také nechtělo úplně zůstávat, ale na první pohled mě zaujal bubeník. A jak znáte holky, zůstala jsem. A do dnes toho nelituji!! Vyklubala se z nich parádní stylová kapela a jejich songy mi v oblíbených na bandzone hrají dodnes. Takže jsem se rozhodla se o ně s Vámi podělit a udělat rozhovor s kytaristou o kapele jako obecně.

Každý si může vaší biografii přečíst na bandzone nebo na facebooku, ale jak byste se popsali vy sami?
Selda (kytara): Co o sobě říct no. Jsme takovej all-star team band. Dva z nás hráli ve velký punkovině „The Slatkej Citron.“ No a rozpad týhle kapely znamenal začátek Another Fake Heroes. Nastoupil Aleš, kterej zároveň hraje v kapele Week On a Oťák, kterej tam hraje taky. Dál má Aleš ještě kapelu „The Sandwitch.“ Obě kapely rozhodně doporučujeme!!! Jinak je pravda, že nás hodně baví Four Year Strong a díky nim přišel ten základní impuls hrát tenhle styl, ale ovlivňuje nás milion jiných kapel. Hlavně nás baví to, co hrajeme, i když tady na jihu tahle scéna zas tak veliká není. Ještě dodatek: Máme hodně rádi skateboarding, snowboarding, baseball, hokej, americkej fotbal a basket, což se taky odráží v naší hudbě.

 

Jaké jsou vaše dosavadní největší úspěchy?
Selda (kytara): Úspěchů moc asi nebylo. Byli jsme moc rádi, když jsme si mohli zahrát s kapelou Till We Drop, který taky rozhodně doporučujeme. Jinak pro nás je úspěch každej koncert, na kterej přijde dost lidí. A upřímně nás asi nejvíc těší, když slyšíme od kluků ze Skywalker nebo Dusty Kate, že se jim líbí naše hudba, protože Hustler State jsme poslouchali už, když nám bylo asi 14 a Dusty Kate pár roků po tom. Je to fakt pecka od nich teď něco takovýho slyšet.

Kde byste si chtěli v budoucnu zahrát? Máte nějaké plány, kam chcete růst??
Selda (kytara): Tak určitě bychom si chtěli zahrát někde v zahraničí. Někde daleko. Ale nejdřív bychom asi měli pořádně projet Čechy. No a teď máme takový tišší období, kdy chceme hlavně dát dohromady nový pecky a potom je v nejlepším případě nahrát.

Váš nový singl se jmenuje „Hometown“, jaký máte vztah k vašemu městu?? Platí, že nejlepší koncerty se konají vždy doma?
Selda (kytara): No my jsme vlastně ze 3 různých měst: Český Krumlov, Vyšší Brod a Horní Planá. Všechno peckový města, který určitě máme moc rádi. Hometown je teda hlavně o Horní Planý, i když ono nejde ani tak o ty města jako hlavně o Lipno- letní koupačky, grilovačky a tak:) A že nejlepší koncerty bývají doma je asi pravda. Baví nás pořádat různý párty, aby byla nějaká prdel. Měli jsme už Lumberjack Party a Hockey night- obojí super akce s kámošema v našem hometownu.

A poslední otázka klasicky, jak se vám hrálo u nás v Liberci?? Plánujete se sem zase někdy vrátit?:))
Selda (kytara): V Liberci se nám hrálo dobře. Velká většina lidí sice odešla, ale přece jen tam to tvrdý jádro zůstalo, takže paráda. Nejlepší moment byl asi song „Wasting time“ od FYS (Four year strong). Celkově je Liberec super město a tuhle hudbu tam asi poslouchá mnohem víc lidí než u nás. Takovej českej Boston:) Určitě se tam moc rádi zase podíváme!!

Děkuju za rozhovor a těším se na další koncert:))