Bassnectar už dnes v Roxy!

Bassnectar už dnes v Roxy!
Pokud právě vy jste fanouškem elektronické hudby, tak by jste si za žádnou cenu neměli nechat ujít rozhovor níže. Již dnes 6.9. se otřesou základy pražského klubu Roxy. Svoji exkluzivní show nám předvede světoznámý DJ z Kalifornského Santa Cruz. Bassnectar je autorem několika známých hitů, jako například Va Va Voom či Lights. Proč právě Prahu považuje za jednu nejlepších zastávek na svojí tour a co chystá do budoucna se dozvíš v tomto článku!

Chystáte se vydat nové album? Případně kdy?

Hudbu dělám neustále a taky jsem neustále na tour, tudíž pořád vytvářím podklady pro moji další show. Také neskutečně často spolupracuji, pracuji s tuctem další umělců a ustavičně dělám remixy. Obvykle pracuji na tuctu projektů najednou a ačkoliv ‘Vava Voom’ se teprve vydává v Evropě, již připravuji nový mixtape, který bude takovým sestřihem nového materiálu. Taky dělám na remixech na The Deftones, Primus a Underworld.

 

Už jste někdy dřív byl v České republice?

Ne, ale slyšel jsem neskutečné věci a nemůžu se dočkat až se sám přesvědčím. Slyšel jsem od The Glitch Mob, že to byla jejich nejlepší zastávka v Evropě, tak jsem se ujistil, že to do své tour zahrnu taky.

 

Skrývá se za jménem Bassnectar nějaká historka? Jak jste k ní přišel?

Vymyslel to kamarád; v roce 1997 jsem se ho zeptal: ‘Kdybych si někdy založil nějakou skupinu, můžu to použít jako název?’ To je asi celá historka.

Jste velmi známý pro svoji neutuchající touhu změnit svět, co přesně by jste chtěl změnit?

No, hádám, že to všechno prostě chci jen vracet zpět. Hluboce miluji život s věcmi jako zdraví, rodina a příroda. Jen si myslím, že existence je nepopsatelně magická a za to cítím velikou vděčnost.

 

Jaké to je pracovat se jmény jako Ellie Goulding nebo DJ Z-Trip?

S oběma jsme skvělí kamarádi. Ellie je rozkošná a upřímně častokrát míváme dlouhé telefonní rozhovory o životě a říkáme si tajemství jako nejlepší náctileté kámošky. Z-Trip a já jsem oba šílení italiáni, jsme taková gangsterská dvojka. Vytváříme tajné plány, které nesdílíme s nikým jiným, haha.

 

V kalifornii musí být tisíce DJů, co vás dostal na vrchol?

Je to tím, že to dělám už tak dlouho. Také velmi rád pomáhám novým umělcům prorazit nebo se hudebně zlepšit. Miluji scénu v Kalifornii, ale take miluji spojování scén po celém světě.

 

Můžeme očekávat nějaký nový videoklip?

Můj tour manager Gnarlos točí samé ztrapňující videa, včetně tzv. ‘Rain dance’. Ten dělá vždy před mým vystoupením, aby zahnal špatné počasí. Jeho taneční kroky jsou naprosto šílené a i když byly zachyceny na videu, modlím se, aby nikdy nespatřily světlo světa.

 

Který song z vašeho repertoáru hrajete na koncertech nejraději?

Na současné tour je to můj remix Pennywise, protože evropští fanoušci umí zpívat spolu se songem a potom se celá párty promění v úplné peklo.

 

Co považujete za prozatimní největší úspěch vaší kariéry?

Jsem prostě jen rád, že tu jsem.

 

Máte nějaký speciální pozdrav českým fanouškům?

Těším se na Prahu! Brzy se uvidíme!