Best of pražský Majáles

Best of pražský Majáles
Pražský Maláles byla jízda. Slavnostem se nevyhnulo prasknutí bubnů ani strun. Cestou na místo konání se přeplněné tramvaje potkávaly s policejními auty mapujícími situaci a odjíždějícími sanitkami, které už situaci napravovaly. Vše napovídalo tomu, že to bude velký a to taky nakonec bylo. Vše ale běželo jako na drátkách a spokojenost byla veliká.

S množstvím stagí se tyto studentské slavnosti proměnily na jednodenní Rock for People. Někteří si přišli vychutnat oblíbeného interpreta a někteří (z nás) zběsile přebíhali mezi podii, vráželi do lidí a přeskakovali blátivé kaluže a pošlapané kelímky od piva, aby pochytili co nejvíce zážitků. O:-)

Samozřejmě někteří přišli očeknout, jak to vlastně na takových akcích chodí. Mohli se zabavit ve vytuněných stanech VŠ a nebo se oženit/provdat ve Svatebním stanu... Rozhodně toho bylo dost k vidění, ale jsme tu přeci kvůli hudbě, která opravdu na letošním ročníku stála za to!

4. 5. se pražská Stromovka rozezněla zvuky bezmála padesátky kapel, všechno rozjeli Koblížci a hudební objev Nebe. Mezi nováčky, pro které byly vyhrazeny STUDENT stages, se objevily i klasiky tuzemské výroby. Kluci z UDG nám naložili svou pravidelnou, z festivalů už trochu okoukanou, show. Show, kdy publikum rozdělí do dvou skupin, nutí je pobrukovat kytarové riffy a pak zalévá vodou. Klasický přídavek (Hvězdáře) si museli dát už během koncertu, neboť oblíbenému sukničkovému bubeníkovi Jugimu praskla blána. Tedy ne jemu přímo, ale jeho bubnu, že... Nicméně jsme si zatím mohli zapět onoho Hvězdáře a dozvědět se, že kapela připravuje novou desku. Nový song, Vzdálená jízda, nakonec zazněl (s novým soundem bubínku).

Po UDG přiskočil Tomáš Klu$, který přišel v doprovodu Jirky Kučerovského a Petra škody, alias ,,Toho, co udržuje rytmus'' nebo ,, Toho, který nejde daleko pro ránu'', který je posilou v podobě chlápka s bednou, do které buší. Rozhodně ale dodal Tomášovým písním nebývalý ráz. Co říct o Tomáši Klusovi.. Snad jen: :-D . Je krásné pozorovat, jak jedna malá postavička oblbne přeplněný plácek, vyhrazený pro SHERWOODstage a do slunného dne zavede skotačivou atmosféru. Odzbrojující charisma Toma se projevilo nejvíc, když mu praskla struna. Chlapí se chopili nástrojů a Tom se chopil svého nevšedního, pro nás okouzlujícího, smyslu pro improvizaci. Jako student DAMU(klův) je zvyklý bavit posluchače bez přípravy a tak nám zazpíval mimo svůj- podle jeho slov - (te)playlist píseň Hoří malta z jeho údajně nové desky Cihlárna (škoda jen, že Tom je velký komik a této zaručené bomby v CD světě se asi nedočkáme..) :)

Nabídka byla opravdu pestrá, diváci mohli zapařit na Fast Food Orchestru (mimojiné i vystupující na našem DWDfestu), Vypsanou Fixu nebo Horkýže Slíže.

Odchytit si rappery přišli PSH, kteří hráli na střeše busu. Tuhle srandičku, kterou postavil Redbull a dal tak křídla interpretům, si vychutnali i Prago Union, Skyline nebo Čoko Voko.

Ve večerních hodinách nás bavili Sto zvířat, Monkey Bussines nebo Inekafe a jako třešnička na dortu vystoupili skoro souběžně Tata bojs a Nightwork. Vojta Dyk byl vždy k sežrání. Svými vylomenami a tanečními kreacemi bavil studentské publikum na SHERWOODstagi. Všichni kluci dokázali strhnout mnohohlavý dav do trapčení. Nechyběl ani David Prachař a František Soukup (v březnu oceněný za celoživotní dílo na anticenách Zlatý David).

Tata bojs předvedli profesionální show s mnoha zlomenými paličkami. Skvělou hudbou tak zakončili program oslav, který se vyvedl na jedničku. Žádný zbytečný shon, skluz a nebo naopak prodleva. Program jako na festivalu. Současný Majáles je poměrně jiné kafe oproti duchu oslav z Jiráskovy Filosofské historie, ale doba je jiná a lidé vyžadují odlišnou formu zábavy. A tak to prostě asi má být...