Bombs From Heaven - Jak já je vidím

Bombs From Heaven - Jak já je vidím

Ještě jsem byla takový "reportérský ucho", když jsem se před rokem a půl ocitla úplně sama na koncertě pro mě úplně neznámých kapel, v úplně neznámém prostředí neznámého klubu, kde jsem narazila na kapelu, která je pro mě jednou z nejvíc srdečních záležitostí a o které vždycky budu říkat, že je to bomba! Jak já vidím Bombs From Heaven?

Šla jsem na koncert za účelem udělat rozhovor s kapelou The Rest a ostatní hrající skupiny jsem neznala ani od slyšení. Já vlastně ani nevěděla, kdo tam bude hrát :))
Když na podium naskočil potetovaný frontman Johny, pod podiem stál kytarista Jimmy a kapela začala hrát první song, tak jsem fakt šla do kolen. Punk-rock je moje srdcovka už od nějakých 13ti let, ale to byly převážně zahraniční kapely typu SUM a Blink. V Česku jsem nic podobnýho neznala a pak najednou blesk z čistého nebe. Nebo spíše Bomby z nebe:)

Po tomhle setkání následoval i můj první rozhovor s Bombs a další koncerty týhle bandy. Nestává se často, že i když vidíte kapelu třeba dvakrát do měsíce ( a že Bombs měli loňský rok koncert za koncertem) , pořád vás to baví a pořád z toho máte takový pocit nadšení.
Hlavně neustále se vám tahle parta doslova mění před očima. Za bicí usedlo už nespočet bubeníků ( teď už to vypadá, že snad v současné době za bubny uvidíme stejnou osobu více než na třech koncertech :) a ve finále i basu si vzal na triko nový člen kapely Hank, v jehož případě ani nemůžu napsat, že nově přišel do kapely. On tam najednou prostě byl. A patřil tam.
Tolik asi ke složení, které se teď v této podobě už jeví jako konečné.


Kluci mají na kontě EP Welcome aboard a v březnu tohoto roku vydali plnohodnotné CD We call the world, které pokřtili v ČR hned několikrát ( jeden ze křtů proběhl dokonce i na letošním ročníku DWD Festu v Moravské Třebové). Na něm najdete i song City is your home, na který Bomby natočili svůj první videoklip. Na ten si fanoušci museli počkat hodně dlouhou dobu. Nikdo by asi nečekal, že pár měsíců na to vypálí brněnská čtveřice do světa další klip a to na song The Wedding, který ne nadarmo nese tento název. Nadělen ho dostal basák se svou ženou ke svatbě. Myslím, že to jasně dokazuje to, že Bombs From Heaven nejsou jen skvělí muzikanti, ale taky kámoši, kteří drží při sobě.
Kam tak asi může tahle kapela směřovat? Nedávno jsem se borců z Bomb zeptala, jaký je jejich cíl a odpověď zněla jasně: Mighty Sounds....Wau. Vysoké cíle. Ale evidentně ne nesplnitelné, protože pokud se letos na Mighty Sounds chystáte, kluky tam uvidíte i s jejich, mám pocit nevyčerpatelnou energií, lítat a skákat po stagi, takže si je rozhodně nenechte ujít.
Já bych závěrem řekla jen to, že jsem neskutečně ráda, že v Česku máme kapelu takového stylu, jako oni. Úžasný kytarový vyhrávky, parádně pronikavý zpěv, kouzelná harmonika, a hlavně party všude, kde se Bombs objeví. After party s touhle bandou si umíte představit jen v těch nejdivočejších představách.


Pro mě je to prostě a jednoduše jak už jsem řekla srdcová záležitost, skvělá banda lidí a muzika, u které se vám nebude chtít odejít na bar nebo si snad dokonce sednout. Budete se chtít bavit a užívat si.

Hodně štěstí Bomby!