Bombs From Heaven - We Call the World

Bombs From Heaven - We Call the World
Před nedávnem vypustili brněnští Bombs From Heaven do světa svůj nový počin a to desku We call the world. 8 nových punk-rockových pecek plus 5 starších věcí z desky Welcome aboard v novém kabátu.

Ze startu bych chtěla podotknout, že celou tuhle desku mám nacpanou v mp3-přehrávači a jsem schopná jí poslouchat třeba třikrát po sobě, pět dní v týdnu. Přesto všechno ale nejsem schopná se na jednotlivé pecky zaměřit tak, abych o nic něco kloudného napsala.
Tak se do toho pustíme společně. Here we go!!!
První v pořadí je intro pojaté formou prologu, kde se dozvíte, čí album jste si to vůbec koupili apod.:)  Když nepočítáme intro, tak první pecka v pořadí s očekávaně stejným názvem, jako nese celá deska, tedy We call the world je solidní masakr, nadupanej energií, který přímo vybízí na koncertech ke skákání do davu. Navíc využítí foukací harmoniky dostává písničku do úplně jiných rozměrů a obohacuje jí něčím, co je opravdu netradiční a zároveň originální. Až nastane chvíle, kdy budete chtít zase jednou vypnout, hodit svoje problémy za hlavu a jak už je u muzikantů zvykem, prolít to nějakým tím panákem, tak s peckou Rum and tatoo´s vám to půjde samo. Je to taková tak klasická barová vypalovačka, u které mimochodem stojí za zmínku to, že o vokály se postaral Beverly Crime z Radio Dead Ones.
Song Poison byl už sám o sobě hitovkou na prvním albu Welcome aboard, zde není moc co dodat. Za uplynulou dobu od vydání prvního alba se kluci opravdu vypracovali, což je na remaku k písní Poison patrné hned při prvním poslechu.
City is your home – pilotní singl z celé desky, na který kluci natočili i videoklip. Na začátku slyšíme opět foukací harmoniku, čímž bych si dovolila Bombs označkovat jako: „ kvalita zaručena“ :)
Let´s go v novém kabátu. Tak u této pecky se musím opravdu zasmát, jelikož má píseň po celou dobu takový ten westernový nádech – kovbojové, kteří lasem nahánějí krávy, bar, tancovačky v putikách. Prostě klasickej divokej západ, kde se se nakonec všichni pomlátí, jeden druhýho prohodí lítačkama a pak se spokojeně vrátí ke svému drinku na bar. Klasika :))
Song Halloween je pro mě opravdu srdcovka. Také díky tomu, že to byla jedna z prvních skladeb, co jsem od Bombs from Heaven vůbec kdy slyšela.
Zde není místo pro slova, to opravdu musíte slyšet!
Při natáčení pecky All my friends si jako hosta pozvala kapela zpěváka z Unholy Preachers Davida. Jeho hlas zkombinovaný s hlasem zpěváka Johnyho z Bombs je naprosto bezchybná a opravdu dechberoucí kombinace.
We´re going down, tady je pro změnu skvěle slyšet posun zpěvu u zpěváka z Bombs. Přemýšlím, jak bych to popsala, ale nejvýstižněji to bude asi takto: vyřvaný a vychlastený punkový hlas.
U skladby Bombs From Heaven se ani moc pozastavovat nebudu, jelikož opět až na několikrát zmiňovaný posun ve vývoji kapely, zůstala tato věc takřka beze změn
Ještě tu máme Welcome aboard – další kytarový nařez, další pecka na kterou si musíte a hlavně chcete jít zapařit...Takže ani skoro na konci desky se nepolevuje...
Předposlední věc na desce - This night se také objevila na předchozím albu, ale v tomto případě na rozdíl od předchozích dvou věcí je třeba opravdu vyzdvihnout bravurní práci kytar, které dávají celé písničce zcela jiný náboj.
K závěrečné skladbě I´m coming home můžu napsat snad jen: „to nejlepší nakonec“.
Věřte nebo ne, ale tenhle song jsem dokázala jednou poslouchat 40 minut v kuse pořád dokola a ještě si přetáčet některé pasáže. Vlastně celou písničku bych si dovolila nazvat jednou skvělou pasáží.

Sakra, to už jsme na konci? A to jsem se skoro zapřísáhla, že nebudu nějak extra pozitivní a vševychvalující. Co myslíte, dodržela jsem to? Ano, uznávám, že tato recenze může spoustě z Vás vyznít zaujatě a na každé desce se dá vždy najít něco, co by se dalo zkritizovat. Nicméně nejsem studovaný hudební kritik („profesionální“ hudební rejpal) a nemám nějaký extra hudební sluch. Tím pádem berte tuto recenzi jako recenzi od někoho, kdo má hudbu a lidi, kteří jí dělají rád.

A jak jsem napsala při své první recenzi: Jak mám kritizovat něco, co mě baví? Proč kritizovat to, že někde něco není přesně zahrané , když se mi to líbí?