Brass Rock and roll se sype na Jamrock 2013!

Brass Rock and roll se sype na Jamrock 2013!

Pražská undergroundová zákoutí nabízejí leccos, a když už někdo "vyčuhuje", tak je prostě vidět. Není to jen muzika. Je to zkrátka styl, šarm, agrese nebo třeba důraz na detail. S tím vším se už dávno poprali Queens of Everything, kteří si svou cestu bourají hodně řízným stylem.

4 dechy, bicí, kytara, rockabilly kotrabas a přibližně milion zpěvů...(ve skutečnosti jeden hlavní a vokály 4)... umí rozproudit každého fanouška, dokonce i toho, který o Queens nikdy neslyšel. A už ten název některým z nás možná napovídá zdánlivou podobnost s Kings of Nothing ... možná ani hudebně nebudeme tak daleko. Ve svém žánru však parta kolem Krleeshe a Rafana rozhodně nemá konkurenci. A není divu. Vždyť právě QoE vznikli z rozpadlých Bad Tones, Flaming Cocks, 2v1 a Unity. Právě tyto uskupení tvořily svého času špičku v surovém rock'n'rollu v kombinaci s různými žánry (ska, rockabilly).

Diskografie kapely též zaznamenala několik zajímavých explozivních nápadů, a tím posledním byla na tuty nejlepší deska pražské smečky s jednoduchým názvem "Game for life". To co ale Queens dostalo do povědomí českého fanouška byl už první demo snímek s hity jako Price to pay, Lousy Saturday, Out of Lock. Obraz kapely QoE je velmi charakteristický, a to zejména díky zpěváku a kytaristovi Krleeshovi. V nejmenované recenzi sem dokonce narazil na příhodné srovnání, kdy pan K. přechrchlá i Louise Armstronga v nejlepších letech. Originalitu celému projevu dodává bohaté dechová sekce či neobyčejně využitý kontrabas (chvíli na zemi, jindy v otočkách a sem tam prolétne i vzduchem) a už na první pohled poznáte, že v žádném případě nejde o žádné amatéry!

Závěrem?
Kapela Queens of Everything na Jamrock patří a show Vám doslova vytroubí do hlavy díru! Pokud jste divokou partu ze středních čech ještě neměli možnost shlédnout, určitě na jejich vystoupení nezapomenete.

Další články z této kategorie: