Bring met he Hozizon zpět v ČR, tentokrát rozburácí Brutal Assault!

Bring met he Hozizon zpět v ČR, tentokrát rozburácí Brutal Assault!

Asi nejmodernější zástupce death metal core scény na světě. Absolutní špička mezi metalem nové vlny a současně oblíbenci i u těch nejotrlejších antimetaláků. Bohatým zastoupením elektra obohacují svoje neuvěřitelně energické vystoupení a z fanoušků udělají doslova „fašírku“.

To všechno a v podstatě jakékoli další pozitivum můžeme hlásit smrem k Bring met he Horizon. Paradoxně se tihle tvrďáci inspirovali téměř pohádkovým filmem Piráti z Karibiku, kde Jack Sparrow řekl: „Now, Bring Me That Horizon“ .

Skupina vznikla v roce 2004, kdy natočila své debutové EP „This Is What the Edge of Your Seat Was Made For“, o rok později založil Oliver (zpěvák) vlastní módní značku Drop Dead (za vzory při navrhování oblečení si vzal Sheffieldské ulice, graffiti a abstraktivismus, tedy tendence zdůraznit abstraktní a formální prvky a vypustit konkrétní smyslové objekty). V roce 2006 vyšlo první album Count your Blessings. O další dva roky vyšlo album Suicide season, které je všechny proslavilo. V té době začal mít Oli problémy s hlasem, které má doteď.

Kvůli natáčení pořadu Top Gear z kapely v roce 2009 odešel kytarista Curtis Ward. Nahradil ho zapřisáhlý vegan Jona Weinhofen ze skupin Bleeding Through a I Killed the Prom Queen.

Na následující placce, There Is a Hell, Believe Me I’ve Seen It. There Is a Heaven, Let’s Keep It a Secret, účinkovalo spoustu hostů, a o elektroniku se staral nyní čím dál známější Skrillex, který vystoupil před dvěma lety na nejzprofanovanějším českém festivalu Rock For People.