Čerstvej drb, dobrej drb: rozhovor s kapelou We on the Moon!

Čerstvej drb, dobrej drb: rozhovor s kapelou We on the Moon!

Rozhovor je robený pre FB stránku INEKAFE . O tom čo zažili s kapelou IneKafe a o tom čo chystajú a kde ich môžte vidieť sa dočítate viac v rozhovore! :P 

WOTM je brnenská pop rock/pop punková partička. Vznikli v roku 2009 a dňa 23.3.2013 vydali svoj debutovy album s názvom „Beating the Heroes“, ktorý im krstil kamarát, producent a súčasne držitel ceny Anděl - BORIS CARLOFF. Zakúpiť si ho môžte aj tu

1) Vy ste s Kafáčmi odohrali nespočetné množstvo koncertov v roku 2012. Čím to je, že si práve vás chalani brali skoro všade so sebou?
Jakub: Určitě tím, že jsme s klukama kamarádi a snaží se nás podpořit. Samozřejmě to má i špatnou stránku věci. Musíme kvůli tomu chodit v šatně nahatí :)).

2) Sú rozdielne koncerty na Slovensku a v Čechách? Kde lepšie berú chalanov fanúšikovia?
Radek Kuna: Český posluchač je více zhýčkaný, dokáže třeba celý koncert prostát bez emocí, popřípadě i sedět. Na Slovensku se lidi dokáží na koncertech víc bavit. Je to hodně ovlivněno velikostí města. Čím větší, tím náročnější uspokojit posluchače.

3) Ja som vaše vystúpenie videla raz na živo a to v Ladcoch. Tam hrali okrem vás ešte ZnámeTváre a PreNič ZaNič..ako si spomínate na ten koncert?
Radek Kuna: mmm chvilka bloudění, kulturák, deštivo, poloprázdný sál, ale myslim, že jsme oslovili část publika a my hrajeme rádi na Slovensku, takže určitě super!

4) Ostanete vždy aj na koncerte Kafáčov?
Jakub Hovorka: Skoro vždy zůstaneme! Jejich hudba nás baví. Výrůstali jsme na nich a zaraz někdo ten alkohol vypít musí, ne? :-).

5) Povedzte nám niečo vtipné, čo ste s chalanmi zažili:)
Jakub Hovorka: To fakt raději ne. Je toho strašně moc, ale většina věcí se nehodí takhle veřejně říkat. :) 

6) Vo vašom prvom klipe k pesničke Paralyzed vystupuje aj Vratko, čo vás to napadlo?
Radek Kuna: Ten videoklip je natáčený celý na Slovensku, kousek za Bratislavou a my jsme tam chtěli nějakou známou osobu zapojit, proto jsme oslovili Vratka. Řekli jsme mu, že bude mít scénu s dvěma holkama a on na to kývnul.

7) Na konte máte svoje EP s názvom TRICK OR TREAT, ktoré vám taktiež pokrstil Vratko. Prečo práve on? Dá sa povedať, že IK je kapela, ktorá vám dosť pomohla vo vašej kariére? Lebo napríklad ja by som vás potom určite nepoznala a bola by to škoda..

Radek Kuna: Trick or Treat vyšlo v termínu, kdy zrovna Kafe jeli tour a měli zastávku i v Brně, kde vyprodali FLÉDU dvakrát po sobě ve dvou dnech a jelikož je Brno naše domácí město a my jsme měli příležitost si s klukama zahrát, napadlo nás, že by nebylo špatné to spojit. A navíc na náš koncert bychom určitě víc lidí nedostali.

8) Chystáte v roku 2013 ďalšie koncerty s IK alebo s inými kapelami?
Jakub Hovorka: Určitě! Kafe teďka jedou do Polska ale něco málo tady u nas bude, tak tam se snad objevíme. Najbližšie 19.4.2013 v Olomouci.

9) Prídete sa ukázať aj na Slovensko?
Jakub Hovorka: Chtěli bychom, nemáme tam ale tolik kontaktů, abychom si tam mohli domlouvat akce. Takže snad se něco objeví.

10) A čo album, chystáte nový materiál?
Radek Kuna: V tuto chvíli můžeme říct, že album je hotové, ohromně nás baví. Už se nemůžeme dočkat, až s ním pojedeme koncerty. Určitě bychom chtěli natočit ještě jeden videoklip. No a nadále neustále pracovat.

Dalšie info o kapele najdete na fb, bandzone, lebo my space.

Malou ochutnávku si můžete poslechnout dole :))