Český hudebník Boris Carloff má nominaci prestižního irského časopisu za album Morphosis

Český hudebník Boris Carloff má nominaci prestižního irského časopisu za album Morphosis

Český hudebník a producent Boris Carloff získal nominaci  na jednu z cen Pure Awards 2015. Ty vyhlašuje prestižní irský hudební časopis Pure M Magazine. Jeho redaktory zaujala Carloffova aktuální nahrávka Morphosis (Championship Records), která se objevila mezi nominovanými v kategorii Best International Act 2015.

Carloff je v ní jediným zástupcem hudební scényz bývalého východního bloku. O vítězích v jednotlivých kategoriích se bude rozhodovat na slavnostním ceremoniálu 26. září v Opium Rooms v Dublinu. Večer bude živě streamován.

„Mezi nominovanými jsou umělci, které jsme představili v časopise Pure M. Výběr trval od února do dubna letošního roku. Obsadili jsme domácí britské i mezinárodní kategorie, protože často píšeme o zahraničních projektech,“ říká k nominaci šéfredaktor Pure M Trevor Halpin.

Borise Carloffa ocenění překvapilo. Sám neví, jak se jeho nahrávka k redaktorům magazínu dostala. „Pure M je irská obdoba populárního britského časopisu Q. Být v něm nominován jako Best International act 2015 je pro mně velká pocta, zvlášť když se ve stejné kategorii objevují z devadesáti procent hudebníci ze Skandinávie, Austrálie a USA. Z bývalého východního bloku jsem zde sám,“ říká Boris Carloff.

O novince Borise Carloffa česká kritika psala, že je více tanečnější, hitovější a není tolik temná, jako Carloffův debut. Hudebník během jejího nahrávání čerpal především v severské elektronické scéně a i proto se nakonec rozhodl nahrávku dokončit přímo na Islandu. Produkci tam svěřil do rukou zkušenému Barði Jóhannssonovi. Kromě něj se na desce objevuje i zpěvačka Kata Mogensen ze slavné islandské kapely Mammút nebo bubeník Doug Yowell, který má na svém kontě spolupráci s Lanou Del Rey nebo Suzanne Vega. Album Morphosis získalo i nominaci na cenu Apollo.

Výsledky Pure Awards 2015 v jednotlivých kategoriích se budou vyhlašovat 26. září na slavnostním ceremoniálu doprovázeném živými koncerty. „Vyhlašovat se budou vítězové deseti kategorií. Do konce srpna vybereme nejlepších deset z více než 300 nominovaných. Našim cílem je ocenit umělecký přínos nikoli postavení v hudebním průmyslu. Tím dáváme šanci i těm nejmenším projektům, aby se dostaly k širšímu publiku,“ popisuje Trevor Halpin.

Porotu podle něj tvoří hudební blogeři, organizátoři festivalů, rádiový dýdžejové, zástupci nezávislých labelů a redaktoři časopisu Pure M. Slavnostní předání cen proběhne v Opium Rooms v Dublinu a bude živě streamováno.

LIKE IT! JOIN US!