Charlie Straight a jejich plány s Anglií, čtěte v rozhovoru!

Charlie Straight a jejich plány s Anglií, čtěte v rozhovoru!

15. 3. 2013 se po roce Charlie Straight vrátili do Litomyšle, do velice oblíbeného klubu Kotelna. Kluky jsme vyzpovídaly a získaly nemálo zajímavých informací. Od jejich oblíbeného festivalového jídla jsme se dostali i k plánům s Anglií a také jsme se dozvěděly, jak relaxují a co láká Alberta.

Předskokanem se tento večer stal opět pražský projekt PIANO. Nedočkavé fanoušky uvedly do varu. I kapela Charlie Straight jejich koncert podpořila a nenechala si báječné vystoupení ujít. Celý večer byl velice příjemný, po koncertě následovala after párty. Někteří se přesunuli i do jiných městských barů a užívali si dobrou náladu z energického koncertu. Teď už se ale začtěte do rozhovoru, kde se toho hodně dozvíte.

Jaké jsou vaše nejbližší plány?

Johny: Za dvě hodiny odehrajeme koncert. Zítra pojedeme do Prahy na vyhlášení cen Anděl, jsme nominovaní na 3 ceny. Budeme moc rádi, když něco bude.

Michal: Plánujeme vypustit klip na písničku I Sleep Alone, což je písnička kterou jsme točili na Islandu s Markétou Irglovou. Už k nám dorazila finální verze od našeho kamaráda Jirky Marshala, který nám klip točil. 16. 5. 2013 klip vyjde a bude k vidění na youtube. Také nás čeká několik koncertů. 20. 5. Fabrik Ostrava, 12. 4. Zlín, pokud budou fanoušky chtít, můžou se na další podívat na našich stránkách www.charliestraight.com.

Johny: Nejzajímavější věc v blízké budoucnosti je, že se chystáme na výlet do Anglie. V květnu, jsme pozvaní na festival Great Escape. Máme tam dva koncerty a máme z toho velkou radost, chceme k tomu připojit ještě nějaké turné po Anglii, třeba pět koncertů v nějakých větších městech. Hlavně se teď chceme soustředit na tu Anglii, samozřejmě budeme hrát festivaly a koncerty i tady, ale je to pro nás jedna z hlavních věcí.

Michal: Na festivalu bude kromě publika spoustu lidí z hudební branže, kteří vyhledávají nové tváře a talenty. Hlavně se teď snažíme udělat nějakou propagaci, aby na nás aspoň někdo přišel.

Už přemýšlíte nad novým CD?

Johny: No, přemýšlíme. Chtěli jsme ho začít nahrávat už na podzim, ale nevím, jestli k tomu dojde, protože na podzim chceme zase i tu Anglii. Máme takový plán, že bychom v té Anglii mohli také postupně něco nahrávat. Zatím to jsou jenom takové myšlenky. Nemáme ani domluveného žádného producenta. Albert má nějaké písničky určitě složené někde v šuplíku, které jsme snad ani neslyšeli.

Michal: Máme nějaké písničky, které si zahrajeme občas ve zkušebně, ale na koncertě budou až deska vyjde, takže to zase bude ještě dlouhá doba.

Co festivaly?

Michal: Na ty se hodně těším, no.

Johny: Těším se, protože mě štve ta zima a chci, aby bylo teplo.

Michal: Těším se na teplo a škoda, že nám nevyjde jeden takový super festival v Rumunsku, kam jsme měli možnost jet, jenže máme už nějaký festival v Česku, tak jsme ho museli odmítnout.

Na který festival se nejvíc těšíte? Který je váš oblíbeny?

Michal: Po loňsku se hodně těším na Pohodu. Byl jsem tam poprvé, vždycky jsem měl rád Colors of Ostrava, sedm let jsem tam chodil a poslední dobou mi přijde, že už mě baví čím dál tím míň. Na tu Pohodu se teda těším nejvíc. Poslední dobou už taky moc nehrajeme na takových těch malých lokálnějších festiválcích někde v lese.  Vím, že loni byl třeba jeden nebo dva a doufám, že letos bude taky nějaký takový, protože to je prostě úplně jiný zážitek. Žádné zábrany a milion security, je to víc v pohodě. Dostaneš tam párek, sedíš s někým a kecáš.

Johny: Já se těším na ten Great Escape i jako divák, protože tam bude hodně moc zajímavých kapel.

Máte rádi bouřky?

Michal: No minulý rok na Pohodě byla zdrhačka před bouřkou super. Já mám rád ty chvíle, když už sedím v kroužku ve stanu se svojí skupinkou kámošů a za stanem to blýská.

Co je pro vás v poslední době největší relax?

Michal: Asi když si doma s kámošema uděláme jednou za čas lan pařbu. Sjede se osm chlapů, přivezou noťasy a člověk jenom kouká do monitoru, kliká na myšku a střílí na ostatní. (smích)

Johny: Asi když jsme někde úplně jinde, úplně odstřihnutý od tady toho prostředí, věcí co by mě mohly nějak spojovat s kapelou, někde s lidmi které mám rád a nemusím nic řešit.

Michal: Já mám třeba takový únik od té kapely a to je škola kam chodím. Je to sice taky muzika, ale studuju jinou hudbu. Lidi ví, že hraju v kapele, ale známe se dlouho a vůbec se o tom nebavíme.

Kdyby váš život byla písnička, jaký by měla název?

Michal: Já jsem nikdy na názvy moc nebyl.

Albert: Asi by se jmenoval Lucky. Prostě Lucky.

Johny: Já myslím, že taková písnička, která by obsahovala tolik různých nálad asi neexistuje. A už vůbec bych jí nedokázal vyjádřit názvem. Asi by to bylo dost psycho.

Co vás na vašich fanoušcích nejvíc překvapuje?

Michal: Překvapuje mě nejvíc úplně to, že jsou prostě někteří takoví. Dokážou jít na 6 koncertů po sobě v rámci jednoho měsíce a přijet třeba z Brna do Karlových Varů. Zase si poslechnou těch 13 stejných písniček, zase si zaskáčou a pak jedou někde vlakem v 5 ráno domů. To mě hodně překvapuje. Já si nedokážu představit sebe, že bych to dokázal, i kdybych měl sebeoblíbenější kapelu. To asi dokážou fakt jenom ty holky. Ale je to super, já si toho hrozně vážím, že někdo tolik svého životního času prožije s námi.

Je díky kapele, něco co jste nemohli prožít jako normální člověk?

Michal: Třeba Erasmus.

Johny: Nikdy jsem nemohl být na koncertu kapely Charlie Straight. Já bych prostě chtěl vidět sám sebe, ale nehrát v té kapele a jít na ten koncert, jestli bych si třeba řekl to je sračka bože, jak to někdo může poslouchat, a nebo bych si řekl, to je dobré. Dobrá kapela, to si poslechnu. To vůbec v životě nemůžu zažít.

Co vás láka?

Michal: Láká mě život v zahraničí.

Johny: Láká mě přestěhovat se do LA, nebo do New Yorku.

Albert: Hariba.

Také kluků gratulujeme za obdržení ceny Anděl za skladbu roku, kde zabodovali se svojí písničkou COCO. Světlo slunce už také spatřil jejich nový videoklip k písničce I Sleep Alone, který točili na Islandu.

DIRECTED BY JIŘÍ MARSHAL