Čo nám prezradil o sebe Macho z kapely We Are The Motion?

Čo nám prezradil o sebe Macho z kapely We Are The Motion?

Prinášam vám rozhovor s mladým chalanom, ktorý sa volá Jiří Machovský alias Macho! Viac netreba, všetko podstatné nájdete v rozhovore s ním..

Ahoj, skús sa na začiatok predstaviť a pár vetami charakterizovať.
Čau, já jsem Macho, je mi 17 a jsem kytarista v kapele We Are The Motion.

Viem o tebe, že momentálne ešte študuješ ale stíhaš sa venovať aj kapele We Are The Motion. Dá sa to zvládnuť alebo je to náročné?
Jojo studuju a zatím zvládám. Sice fakt nepatřím mezi premianty třídy, ale nějaký závažný problémy taky nemám. Pořád poslouchám od učitelek, že bych občas mohl místo kytary do ruky vzít i sešit s probranou látkou ale .. co už no. :D

Kto ťa učil hrať na gitare a ako si sa k tomu vôbec dostal?
Na kytaru mě neučil nikdy nikdo. Všechno jsem se naučil sám, jen s pomocí programu Guitar Pro a videí na YouTube. No a ke kytaře jsem se dostal jak v klasickým americkým filmu :D Můj táta se mě, když mi bylo třeba devět možná deset, snažil naučit základní akordy, abych si s ním pozdeji mohl zahrát. Já, v tu dobu klavírista, jsem nechápal, jak mám prsty položit na hmatník. Synchronizace pravé a levé ruky byla úplně pryč a tak jsem mu řekl, že to nechci umět a kdesi cosi. Dva roky na to si kámoši zakládali kapelu (WATM ale v jiné sestavě) no, a já se začal bavit s Peťou (tehdejším kytaristou) no a pocit, že budu umět zahrát oblíbenou písničku od Slipknotů, se mi dost líbila. Tak jsem na vánoce dostal první kytaru a tím to všechno začalo. 

Keď si začínal, sníval si o tom, že raz budeš hrať v kapele a vydáte slušné songy a ľudia budú počuť o vás nie len v Česku ale napríklad aj na Slovensku?
No "hehe" vzhledem k tomu, že jsem ve WATM začínal v necelých třinácti, tak sny jsem měl fakt velký, třeba Warped a podobně :D Postupem času jsem hlavu z oblaků vrátil zpátky na krk a jedinej sen co jsem měl byl, že bych chtěl, aby se muzika co děláme líbila lidem. No a teď máme venku první tři songy, podporu od Limen Clothing, do letních prázdnin donahráváme CD a natočíme klip. Takže se mi to snad plní.

Mávaš trému pred koncertom?
Mívám no :D Pamatuju si, že když jsme jeli hrát do Prahy na soutěž Skutečná Liga, tak to s nama tehdá jela moje, teď už, ex-přítelkyně a v autě na mě nemohla skoro ani promluvit :D  Ale vždycky mě tréma opustí po první sloce v první písničce. Pak už si to jenom užívám.

Aký je tvoj prístup k fanúšikom?
Jsem za ně strašně moc rád, když jsem se teď podíval na YouTube a viděl, že na Never Let You Go máme necelý 4 tisíce shlédnutí, v podstatě s holou prdelí, tak jsem z toho měl brutálně dobrej pocit. A nejvíc se na ně těším na koncertech!!

Mal si niekedy taký pocit, že by si najradšej s hudbou skončil?
Určitě ne! Neřikám, že jsem nechtěl odejít z WATM, když jsme se hádali nebo jen byla nějaká moje osobní krize. Muzika je asi jediný, co mi aspoň trošku jde, takže v tom hodlám pokračovat snad až do smrti. :D

Čo ti kapela dala a čo vzala?
No, zatím nemám pocit, že by mi cokoliv vzala. Spíš jen dala. Mám kolem sebe super partu lidí už od dětství  a pořád držíme spolu, což je fakt mega. (Tady na tu otázku se mě pak musíš zeptat třeba ve 40) :D

Aké sú tvoje zlé a naopak dobré vlastnosti?
No... to by ses měla ptát spíš lidí kolem mě, ale pokusím se to nějak objektivně posoudit. Začnu u těch špatných. Jsem dost paličatej a občas i dost urážlivej. Ale na druhou stranu si myslím, že jsem dost kamarádskej, upřímnej (občas až moc), vstřícnej a snažím se řídit svým pravidlem "Když můžu tak pomůžu".

Na akých kapelách si vyrastal?
Začalo to asi v 6 letech, když jsem u ségry na poličce našel Nirvanu. Od té doby už to šlo přes System Of A Down, Korn, Slipknot. Ale i klasiky jako AC/DC, Metallica, Iron Maiden, Guns 'n' Roses. A potom moje uši táhly ke kapelám jako From First To Last, Escape The Fate a málem bych zapomněl na My Chemical Romance.

Máš teraz nejaké vzory?
Určitě mám. Tak třeba Mark Holcomb, Misha Mansoor, Monte Money, Jacky Vincent, Slash, Zakk Wylde. 

Na záver, máš nejaký nesplnený hudobný sen?
Když budu jednou stát na obrovským pódiu a předemnou bude lidí do posrání a budou zpívat naše songy, tak mi bude nejlíp na světě.

No, a jako poslední věc, bych ti chtěl poděkovat za příležitost udělat svůj první rozhovor. A všem, co dočetly až sem, bych ještě chtěl říct: Choďte na koncerty! Podporujte domácí kapely! Protože MY to děláme pro VÁS. A samozřejmě si na facebooku označte palcem stránku We Are The Motion, ať vám neuteče žádná naše novinka!