Criminal Colection míří hrát do Kanady !

Criminal Colection míří hrát do Kanady !
Na pátek 6. července 2012 asi nikdy nezapomenou kluci ze vsetínské kapely Criminal Colection/Tomáš Hennel – bicí, zpěv, Tomáš Gabko – kytara, Oldřich Liška – basa, zpěv/. Tento den totiž předvedli v ostravském klubu Barrák, že patří ke špičce českého punkrocku a stali se vítězi česko-slovenské verze mezinárodní soutěže PLANETROX, kterou každoročně ve vybraných zemích světa s pověřením kanadského ministerstva kultury pořádají hlavní organizátoři festivalu Envol et Macadam.

PLANETROX je celosvětová hudební soutěž, jejímž hlavním cílem je představit kvalitní mladé alternativní kapely široké veřejnosti. Kapely z 15 různých zemí měly možnost přihlásit se do soutěže PLANETROX a získat tím šanci zahrát si letos v září na festivalu Envol et Macadam v kanadském Québecu po boku velkých světových jmen, jako například kapely Sum 41, Bad Religion, které hrály na dřívějších ročnících festivalu.

Letošního ročníku soutěže se zúčastnili hudebníci z Kanady, Spojených Států, Francie, Belgie, Velké Británie, Německa, Maroka, Irska, Itálie, Japonska, Číny, Malajsie, Indonésie, Jižní Korey a  České republiky. Envol et Macadam je jednou z nejpopulárnějších hudebních událostí odehrávajících se na území města Québec, která již tradičně nabízí začínajícím kapelám šanci být součástí mimořádné kulturní události, kterou každý rok navštěvuje přes 20 000 nejen hudebních příznivců, ale i profesionálů z hudebního průmyslu.

 

Kanadská porota tedy vybrala z 32 přihlášených československých kapel 10 nejlepších. Tyto kapely pak natočily videoklip, s nímž soutěžily v červnu v internetovém hlasování. Pět nejlepších kapel pak postoupilo do česko-slovenského finále, které se konalo v již zmíněném Ostravském klubu Barrák.

 

Nutno podotknout, že kluci ze vsetínského Bronxu, jak si také „Criminálníci“ někdy říkají, získali nejvíce hlasů i v tomto internetovém hlasování.

 

Pokud jste o kapele Criminal Colection ještě neslyšeli, stačí kliknou na adresu http://www.criminalcolection.cz/ nebo navšítivit jejich facebook,kde mimo jiné najdete i jejich nejnovější videoklip ONLY ONE, který vypustili do světa necelé dva dny po vítězství v této soutěži.