Další ročník Bořeň Mysteria v Bílině

Další ročník Bořeň Mysteria v Bílině
Rok se s rokem sešel a další ročník festivalu Bořeň Mysteria je za dveřmi. Ve dnech 15. a 16. června se uskuteční v Letním amfiteátru Kyselka v Bílině již pátý ročník. A protože se jedná o ročník pátý, tedy půlkulaté narozeniny, přijede opět brazilská Sepultura i Pro-Pain – kapely, které již mají s touto akcí co dočinění.

Sepultura je brazilská metalová kapela hrající kombinaci thrash metalu s death metalem. Jejich současná hudba se spíš ale blíží ke groove metalu. Derrickův jasný hlas, Andreasovi perfektní riffy, Paulova basa a Jeanovi bubny. Tak se dá popsat tahle čtyřka, která stále se svými brazilskými kořeny občas prožene nějakou tu brazilskou muziku.

Tvrdá, agresivní, ale jinak hudba se sociálním či společenským podtextem, to je tvorba Pro-Pain. Již svým prvním albem The Foul Taste of Freedom se kapela proslavila jako čelní představitel americké rockové scény. Okamžitě si získala fanoušky po celém světě a pravidelně vyprodávala svá koncertní vystoupení. Již od roku 1991 se Pro-Pain valí neústupnou silou parního válce a dovalili se až do velmi úspěšného roku 2012. Pro-Pain nikdy neodpočívají a rozdávají radost a energii svým fanouškům po celém světě. Hudební novináři označují kapelu za druhou nejhlasitější kapelu na světě po Motorhead. Věrné zástupy fanoušků v ČR vždy vítaly Pro-Pain s otevřenou náručí a vracely jim energii, kterou načerpaly z kapely na jejich předcházejících koncertech. Skupina byla založena v New Yorku baskytaristou Gary Meskilem (ex-Crumbsuckers). Již od začatku se Pro-Pain stali miláčkem rockových médií jako např. MTV Headbangers Ball, Rock Hard, Hard Rock Radio atd. Za svou kariéru prodali více než 1.000.000 alb po celém světě. Aktuální album Absolute power je již 12 plnohodnotným albem v jejich historii. Opět na něm naleznete tradiční sound v kombinaci s neotřelými nápady, které dávají jejich tvorbě další dimenzi a umožňují kapele další tvůrčí vývoj.

Holanďané Born From Pain začali počátkem roku 2012 nahrávat ve studiích Antfarm Studios svou novou řadovou desku. Na pomoc si vzali Tuea Madsena, se kterým dají dohromady celkově jedenáct songů. Nahrávka by měla být hotova někdy na začátku září a vydána v listopadu u Metal Blade Records. Album dostalo pracovní název "Suicide Nations" a skladby ponesou názvy jako "Relentless", "Stop At Nothing", "Eyes Of The World" a "Behind Enemy Lines". Samotní hráči k ní říkají: "Cítíme, že to bude jedno z našich nejlepších alb vůbec, tak se těšte!". Koncert této kapely bude bezesporu připomínat loňské vystoupení My City Burning.

Lord Bishop Rocks - král SEX ROCKu z USA burcuje fanoušky na světové hudební scéně již od roku 1999. Jeho hudba je pekelně dobrý útok na vaše smysly - atmosféra jako za Hendrixe, energie Nirvany a humpr Zappy. Jeho live vystoupení jsou vždy nezapomenutelným hudebním zážitkem. Lord Bishop je "černej obr" (2 metry a 120 kilo) z New Yorku a jeho Sex Rock kapela představuje troufalý a bláznivý mix Rock´n´Rollu, Funky, Soulu, potu, sex appealu a energie. Lord Bishop Rocks je ta nejhlasitější, nejzábavnější a nejšpinavější hard rocková kapela, která se kdy objevila na naší planetě. LORD BISHOP je čokoládově exotická atrakce, která kam přijede, tam vzbudí rozruch, že na něj nikdo nezapomene. LORD BISHOP je energická bomba, která na podiu exploduje a obdaruje kouskem svého černého já všechny přítomné na koncertě. V roce 2005 Lord Bishop s kapelou absolvoval turné "American Lies" a navštívil státy jako je Německo, Nizozemí, Rakousko, Rumunsko, Maďarsko, Itálie, Irsko, Velká Británie a hlavně Českou republiku. Během American Lies turné odehrál více než 180 koncertů! FUCK YOU je prostě termín pro nezávislost, odmítání mainstreamu a zábavu na turné. Lord Bishop - šílenec, blázen, šamana a věřící černoch je na Rock´n´rollové cestě už přes deset let a po celou dobu propaguje hudbu vycházející z jeho duše, srdce a rozpoložení. 1500 - to je počet koncertů za posledních třináct let. Jen v USA odehrál 800 koncertů a v Evropě už více než 700. Prodal tisíce CD po celém světě a Rock´n´roll si sebou nese stejně jako jeho předchůdci. Jeho vyjádření "Zemřu na pódiu, protože je to jediné místo mého života" hovoří za vše. Popsat SEX ROCK není jednoduché, ale na Bishopa sedí perfektně. Rock, Metal, Punk, Jazz, Soul, Funky. Jednoduše emotivní, rychlá a tvrdá hudba, která lidi rozhýbe a užene k zážitkovému vrcholu jejich života. Sex Rock tu bude vždy!

Marta Kubišová je česká zpěvačka, trojnásobná vítězka čtenářské ankety časopisu Mladý svět Zlatý slavík. Moc se na tento koncert těšíme a věříme v její příznivé přijetí. Zaslouží si to!

Scéna I.+ II.

 SEPULTURA (BRA)
 MARTA KUBIŠOVÁ & Kapela Karla Štolby (CZ)
 PRO - PAIN (USA)
 BORN FROM PAIN (NL)
 SEITA (BRA/NL)
 LORD BISHOP ROCKS (USA/DE)
 DEL MOE (DE)
 KOONDA HOLAA (USA)
 N.V.Ú. (CZ)
 S.P.S.(CZ)
 ABRAXAS (CZ)
 CITY OF AUTUMN (CZ)
 ANGER INSIDE (CZ)
 FLESHLESS (CZ)
 SAPIENS (CZ)
 CENSORSHIT (CZ)
 FENRIS (CZ)
 PANICKED FLIGHT (CZ)
 KURVA OD VEDLE (CZ)
 ANESTESIA (CZ)
 INBORNED LYCANTHROPY (CZ)
 F.A.KING (CZ)
 DILATED (CZ)
 BIT BAND (CZ)
 FACES ARE FICTION (CZ)
 IN TOUCH (CZ)
 FALLEN FAITH(CZ)
 KOHOUT PLAŠÍ SMRT (CZ)
 FDK (CZ)
 LET ME FALL (CZ)
 LOCO LOCO (CZ)
 DIMENSION LABYRINTH (CZ)
 ŽÁDNÝ SMĚR (CZ)

 Scéna III.

 JEFF 23 (SPIRAL TRIBE)
 MAJKL (NSK)
 SARCO-M- (METRO)
 MDFK (TH3)
 SEMTEXX (INF)
 KEDLUBNA (INF)
 RADON (INF)
 DAYA (INF)
 KROPI (INF)
 ASSIX (GUMMO)
 MSB (GUMMO)
 SHIMPOSTROJ (GUMMO)
 KINSKI (XBS)
 QIUCKIE (AUDIOS AMIGOS)
 ONDRIX (JUNKIE FORCE)
 PHAKOV (JUNKIE FORCE)