David Steel zveřejnil singl z dosud nevydaného alba Škorpion! Soudce stále nevyřkl jasný ortel.

David Steel zveřejnil singl z dosud nevydaného alba Škorpion! Soudce stále nevyřkl jasný ortel.

David Steel i přes svou nynější situaci vydává singl z nevydané desky "Škorpion". Aby toho nebylo málo, na refrénu hostuje finalistka soutěže Česko hledá superstar, Martina Balogová. O tom, jak David na scénu přišel, co všechno stihnul, jak to s ním vypadá a jestli se mu singl povedl, si teď něco málo povíme.

David Steel. Český rapper a podnikatel, který na hudební scéně působí přibližně od roku 2007.


David začal nahrávat první skladby v roce 2006 ve studiu P.A.trick records. V té době o něm věděl jen málokdo z fanoušků hip hopu. Od roku 2007 se začal na scéně objevovat s Jayem Dieslem, DJem Opiou a Headdym a zřídil ve Zlíně nahrávací studio BASE, kde později nahrál i své debutové album.

V roce 2008 se objevuje na albu Jaye Diesela "Život napsal sám" ve skladbě "Smrt všem fake", kterou produkoval v této době vycházející mladá krev jménem Emeres. A pokud jste byli velmi pozorní, mohli jste Davida vidět i v klipu již zmiňovaného Jay Diesela, a to konkrétně v klipu „Je to jen tvůj boj“.

O pár měsíců později vydal David videoklip na svojí skladbu "Ráže Magnum Steel". Tato skladba se střetla se smíšenými reakcemi mnoha fanoušků. Dá se říct, že od této chvíle se rozdělili posluchači na ty, kteří ho nemůžou vystát a na ty, kteří ho milují. Kompromis najdete málokdy. Také se začalo mluvit o prvním albu, které vyšlo v roce 2009 pod názvem "Bumerang" s hosty jako EGO, H16 a producenty Grimaso, Emeres, atd.


Od této chvíle začal naplno jezdit koncerty většinou se svým kolegou Jay Dieselem a později s R’n’B zpěvákem Tomem Malarem, taktéž „zlíňákem“, který se po dlouhé době vrátil z USA, kde měl rozjetou hudební kariéru. O Davida byl v klubech velký zájem. Není divu. David byl nová originální a hlavně provokativní krev na scéně, která zde zamíchala kartami. V roce 2009 taktéž vyšel singl nazvaný „Jeden Tým“, který produkoval opět Emeres, kterého jste mohli vidět i v klipu na tento track. V tomto singlu navíc zahostoval ještě Tafrob a vznikla velice povedená pecka.

V roce 2010 se objevily také první informace o druhém albu pod názvem "Škorpion". K albu byly natočeny dva promo klipy, "Vyspím se až v hrobě" a "100x opakovaná lež". Ve stejném roce se na internet dostala skladba "LSD" s produkcí od Mad Skilla. Klip ke skladbě měl premiéru 20. prosince 2010 a kromě Davida se v něm objevil i hostující Nironic, Mad Skill, Majk Spirit ze skupiny H16 i otec Davida Steela.Vydání Škorpióna však překazily události z dubna minulého roku. Od 6. dubna 2011 je David Steel ve vězení na pražském Pankráci. Důvody jeho pobytu ve vazbě všichni známe. Jeho tvorba však pokračuje i tam. Dva dny zpět vydal singl nazvaný „Náhrdelník“ ze zmiňované desky "Škorpion", na kterém hostovala na refrénu Martina Balogová (Česko hledá superstár). David sám přiznává, že je to jedna z nejpovedenějších skladeb na albu.

Dosud nepadl ortel!
David měl také včera, 24.7.2012, třetí soudní líčení ohledně jeho pobytu ve vazbě. Po tomto přelíčení prý soud ještě potřebuje vyslechnout určité svědky. Kdy tak nad Davidem a dalšími obžalovanými padne rozsudek, zatím není jasné. Do té doby je tu stále šance, že se z vězení vrátí a svým fanouškům naservíruje spoustu nového materiálu. Takže, pokud jste jeho velkými fandy, držte mu palce.

A teď už si můžete užít nový singl a klip nazvaný "Náhrdelník"

Další články z této kategorie: