Degeneration NEXT - Jsme mezinárodním multižánrovým festivalem HUDBY, ne hvězd!

Degeneration NEXT - Jsme mezinárodním multižánrovým festivalem HUDBY, ne hvězd!

Žádné míchání žánrů není překážkou, naopak, jde o jeden z hlavních cílů festivalu, jenž by v budoucnu rád zašel až tak daleko, že nebude předem zveřejňovat jména vystupujících.

Jmenuje se Degeneration NEXT a chystá se být jedním z vrcholů podzimní kulturní sezony v jihomoravské metropoli. Multižánrový hudební festival, který plánuje dovézt do Brna kapely z minimálně čtyř světových zemí, poskytne díky svému nekomerčnímu a alternativnímu zaměření vítanou protiváhu zavedeným akcím.

"Jsme mezinárodním multižánrovým festivalem HUDBY, ne hvězd," přibližují stěžejní myšlenku organizátoři akce. "Náš festival je pro všechny otevřené fanoušky hudby, kteří mají chuť poznávat nové věci, kteří se dokáží nechat strhnout silnou atmosférou, a pro všechny, kteří se rádi nechávají překvapovat." Krátký manifest, uveřejněný na oficiálních stránkách www.degenerationnext.cz, nadále hovoří o naprosté tvůrčí volnosti; žádné míchání žánrů není překážkou, naopak, jde o jeden z hlavních cílů festivalu, jenž by v budoucnu rád zašel až tak daleko, že nebude předem zveřejňovat jména vystupujících.

Koncept Degeneration NEXT si už stihl odbýt "zahřívací" nultý ročník v roce 2011; tehdy na nádvoří Domu pánů z Kunštátu zavítalo i bez jakékoliv propagace na 200 nadšených posluchačů a fanoušků nové, zajímavé hudby. Letošní akce je naplánována na 28. září a bude přesunuta do prostornější, neokoukané lokality v centru města. Mezi šesticí vystupujících nechybí kanadská triphopová kapela Elsiane, alternativní písničkář Troy Von Balthazar, známý z kultovní noise rockové party Chokebore, nebo hluční němečtí Dÿse, kteří se brněnskému publiku představili již v roce 2009. Line-up doplňují italští post-punkeři CRTVTR, britský minimalistický pianista Clem Leek a českou scénu zastupující melancholická elektro formace post-hudba.

Lístky na Degeneration NEXT jsou již k dispozici, předprodej zajišťuje společnost Ticketon a až do 1.8. platí cena 250 Kč. V průběhu srpna a září bude možné sehnat vstupenky za 300 Kč, na místě budou k dispozici za 350 Kč. Veškeré informace, novinky a další podrobnosti jsou k nalezení na stránkách www.degenerationnext.cz a na facebookovém profilu festivalu http://www.facebook.com/degnext.