Dolls in the factory: "Believe that hurricane is comming"

Dolls in the factory: "Believe that hurricane is comming"
O této kapele můžeme slyšet, vidět je v televizi a klidně si i přečíst v novinách. Dolls mají opravdu našlápnuto až do nebeských výšin. Takže i když už teď o nich víme, myslím, že o hodně víc ještě v budoucnosti uslyšíme.

1. Jaké byly vaše začátky, jak jste se zformovali, popřípadě z jakých kapel?
Mirai: Kapela vznikala asi půl roku ze třech už poměrně zkušených projektů. Já a Hanys (bubeník) už máme za sebou například vystupování na Rock for people a dalších velkých českých festivalech. My dva jsme vlastně taky základem Dolls, pak jsme přibrali Fčelu, se kterým jsem taktéž hrál a Ondru, spolužáka z lavice :)

2. Jak vznikl váš zajímavý název, kdo ho vymyslel?
Hanys: Je to podle názvu naší první písně. Líbila se nám magická atmosféra továrny na panenky… Nápad je vlastně společný.

3. Jak prozatím probíhá vaše Tour? Čeká vás posledních pár koncertů, tak jak se na ně těšíte?
Ondra: Tak turné zatím plní účel ve všech svých směrech. Samozřejmě, mohlo to dopadnout lépe, ale to může snad vždycky. Bylo pár opravdu vydařených koncertů a lidi to berou úžasně. Zásoby našich EPček Hurricane poměrně rychle mizí :) Jinak na co se ještě můžou posluchači těšit je určitě koncert v ostravském klubu Barrák společně s Good fellas a Sweetsen fest ve Frýdku-Místku, kde se chystáme na rozšíření naší show…

4. Kdo je pro vás největším vzorem na české a světové scéně.
Hanys: Ze světové scény si berem příklad z 30 seconds to mars nebo Coldplay.
Fčela: …a za čechy určitě Charlie Straight.

5. Máte natočené EP The Hurricane, nějaké zajímavosti o něm, kde se dá sehnat, a plánujete klip k některé z písní?
Mirai: Zajímavostí snad může být to, že to není nějaký infantilní pokus a nahrávku, ale že jsme se do toho opřeli a jeli do kvalitního studia do Prahy za Ecsonem Waldezem, od kterého jsme si nechali i poradit co se produkce týče. Nechtěli jsme se plahočit po malých, méně kvalitních studiích a po půl roce brečet nad výsledkem. EP je jinak k sehnání na koncertech, popřípadě k zaslání, když nás kontaktujete přímo přes náš bandzone, či webové stránky.
Fčela: A co klipu týče, tak o tom vedeme bouřlivé diskuze, jestli se povede, co se povést má, tak o tom určitě budou fanoušci včas vědět!

6. Jak u vás fungujete jako kolektiv? Děláte dohromady i něco mimo koncerty?
Ondra: Tak určitě.
Fčela: no…
Mirai: jo…
Hanys: říká se to.

7. S kým by jste si chtěli nejvíc zahrát na jednom pódiu?
Ondra: Jak říkal Hanys se Fčelou - za české kapely Charlie straight a ze světa pro mě vítězí „marťani“. Fčela ještě něco kdysi říkal o U2 :)

8. A na závěr kde budete v nejbližší době ke slyšení ?
Fčela: Máme teď nějaké festivaly ve Frýdlantě nad Ostravicí nebo ve Frýdku-Místku, jedeme v rámci RGM Mercedes Benz Live Space do Prahy a přes léto hrajeme na Sázavafestu.

9. Vzkaz fanouškům.
Mirai: Sledujte nás v RGM, choďte na naše gigy a hlavně neseďte jen doma za tím počítačem, ale užívejte života - Believe that hurricane is comming!