Elektronický mág Dan Deacon míří s novým albem do MeetFactory

Elektronický mág Dan Deacon míří s novým albem do MeetFactory
Ve středu 19. září bude mezinárodní centrum současného umění MeetFactory v rámci série Bohemian Like You hostit elektronického producenta Dana Deacona. Ten se po dvou letech vrací do Prahy s novým albem America, které vydal pod vlivným labelem Domino Records. Před Danem vystoupí americká indie kapela Tu Fawning.

Deacon, často považovaný za krále amerického elektronického undergroundu, je skladatelem extravagantní a experimentální hudby, navíc také perfomerem a hráčem na nejrůznější nástroje. Raritou mezi většinou současných producentů je rovněž jeho vzdělání – Deacon vedle konzervatoře absolvoval státní univerzitu v New Yorku, kde se věnoval právě kompozici elektronické hudby. Právě za studií také vydal svá první dvě sólová alba, Meetle Mice a Silly Hat. Popularitu však Deacon získal až v roce 2007 se svým albem Spiderman of the Rings, které dokonce hudební server Pitchfork.com zařadil do vlivné kategorie Best New Music. “Toto album si zaslouží udělat z Deacona superstar,” zněl závěr tehdejší recenze.

Po dalších dvou sólových albech a ustavičné práci na filmových sountracích vydal Deacon závěrem letošního srpna album America, kde se inspiroval zeměpisem Spojených států jako celku.  "America je emocionální a strhující, aktuální, ale i nadčasová nahrávka. A proto byste jí určitě měli dát šanci,“ hodnotí nejnovější počin elektronického mága redaktor Musicserver.cz Jakub Malar. Na pražský koncert, kde především písně z nového alba jistě zazní, chystá Deacon zcela novou show spolu s bubeníkem a perkusistou.

Předskokanem Deacona bude indie formace z amerického Portlandu Tu Fawning. V jejím čele stojí charismatický hudebník Joe Haege, který je rovněž členem skupiny 31Knots a známější indie-rockové formace Menomena. Tu Fawning mají prozatím na svém kontě dvě alba.

 

MeetFactory, 19. 9. 2012,  začátek ve 20:30 hodin

V Praze 4. 9. 2102