Exkluzivní premiera debutového klipu Bačovy Fujary na DWD.cz

Exkluzivní premiera debutového klipu Bačovy Fujary na DWD.cz
Už je tomu nějaký pátek - konkrétně deset let - kdy Bačova Fujara odehrála první společnou zkoušku, a o pár "dní" později vydala i svoje poslední album "Konečně". Aby toho nebylo málo, rozhodli se kluci od Martina (SVK) vydat i debutový videoklip k jedné z TOP písní alba. A co, kdy a jak?

Na DWD festu 2012 se kapela Bačova Fujara představila jako jeden z headlinerů, a dle mého názoru nabídla podstatně víc, než podle očekávání "konkurenční" kapela Zoči Voči. Množství fnaoušků přišlo na chuť muzikantům ze západního SLovenska na chuť až s příchodem nového alba, ale věřím, že dodnes stále žije tvrdé jádro, pamatující Vály jako Sám, Koniec a další hity z alb BF a "Kam to všetko speje".

Hudební showbusiness je věc složitá a nevyzpytatelná, a chce-li kapela dosáhnout masového úspěchu, je třeba svoji hudbu trochu uzpůsobit "nenáviděnému" mainstreemu. Na nové desce "Konečně" se kapele povedlo zkloubit to nejlepší ze sebe, uklidnit muziku ale zároveň nezklamat zaryté fanoušky, kteří čekají takříkajíc "kus masa". V písních daleko více vyniká průrazný a čistý vokál frontmana kapely Ďuriho a nejen že tím dodává další rozměr muzice, ale zejména ukazuje tvář kapely, která se po letech usadila tam, kde má.

Pilotní song CD z konce minulého roku se rozhodli kluci vložit do podoby obrazové. A DWD.cz smí být u toho. Jako první české medium představí nový debutový videoklip kapely Bačova Fujara nesoucí název "Farebná". To všechno provedeme během dne 20.5.2012 a od téhož dne video můžete vždy shládnout na promopozici webu DWD.cz.

 

Přejeme videoklipu obří sledovanost a kapele mnoho úspěchů v nadcházející festivalové sezoně.

Za redakci DWD.cz, Rostislav Steiner/šéfredaktor