FANFAN:„It's a FANFAN thing! “

FANFAN:„It's a FANFAN thing! “

Kapela FANFAN vydává nové EP s názvem "Svět bez pravidel", jede tour s oblíbenou kapelou Airfare a dokonce se můžete těšit i na nový videoklip. Vyzpovídali jsme zpěváka kapely - Martina a jak to vlastně je, si můžete přečíst v následujícím rozhovoru:))

Ahoj, začneme jednoduše, představ čtenářům kapelu FANFAN. Obecně, co hrajete, kdy jste se dali dohromady a proč?
 „It's a FANFAN thing! „
Dohromady jsme se jako FANFAN dali 20.10.2010 Před natáčením prvního EP.
Co hrajeme? Já nevím jak to specifikovat, od všeho trochu a dohromady je to něco z čeho máme dobrý pocit a chceme to dále sdílet s ostatními lidmi.

Co všechno máte za sebou? Kolik jste odehráli přibližně koncertů, kde se vám nejlépe hraje?
 Jako FANFAN máme za sebou pár desítek koncertů, ale všechno se teprve připravuje a teď teprve přichází doba, kdy FANFAN pojedou, jak to jen půjde. Chceme se dostat před lidi a sdílet s nimi věci, které tvoříme a které nás baví. Myslím, že je fajn, když nastoupíš na stage a víš, že se vždycky najde osoba , která s Tebou bude sdílet myšlenku a bude jí to bavit.
Doufám, že následující dvě léta pro nás budou velice úrodná a vysilující, protože bychom toho chtěli stihnout co nejvíce.

Jaké jsou vaše hudební vzory a kde se nejvíce inspirujete ve skládání?
 Hudebních vzorů je spoustu, ale příliš na nich při smolení nelpím.
Když vymýšlím song, tak se ho snažím vymýšlet za sebe a nemyslím při tom na nikoho z interpretů, o kterých si myslím, že jsou fajn, protože předávám svoje vlastní pocity a názory.
 Ale abych uvedl některé interprety, které máme rádi ,tak to jsou:
Arctic Monkeys, The Strokes, The Killers, Lower than atlantis, FUTURES, Coldplay, Kings of Leon, The Police etc.
 Já vlastně ani nevím, vždycky tak něco průběžně píši než to dá dohromady celek, který bychom chtěli vypustit mezi lidi.

10. května má vyjít vaše EP "Svět bez pravidel", ke kterému jste nedávno vypustili teaser. Jak dlouho jste ho chystali, můžeme čekat nějaké hostování? Na co se mohou fanoušci nejvíc těšit? Kde si to mohou poslechnout?
 Myslím, že na EP SVĚT BEZ PRAVIDEL jsme začali pracovat na přelomu prosince/ledna 2013. Můžete se těšit na 5 tracků, které mluví jasně o tom, jakou cestou se vydáváme.
5 silných songů, ze terých nedokáži říct svého favorita, to nechám na ostatních. Já to EP vnímám jako celek, se kterým jsem spokojený a jsem rád, že se veškerý čas a práce vyplatili a vznikla nahrávka, která nás baví!
 Stejně jako na předešlém EP s námi spolupracoval nejlepší producent v ČR a největší frajer, kterého známe: Libor Mikeš Mikoška. Musíme mu neustále děkovat za to, že pomáhá kapela FANFAN být tím čím je, a že nám předává veškeré své zkušenosti, které mají nevyčíslitelnou hodnotu. Dále nám s EP SVĚT BEZ PRAVIDEL pomáhal Richard Scheufler z kapely AIRFARE a tímto mu chceme poděkovat.
Bude to k poslechu na BZ a na Bandcamp. Dále pak ke stažení na iTUNES
 Na 5. květen bylo naplánováno vypuštění teaseru, který se natáčel ve velmi hektických dvou dnech, aby jsme to všechno stihli do plánovaného termínu. V nejbližší době se můžete těšit na klip k radio singlu, který bude brzy vypuštěn do éteru.

Také prý jedete turné "Blackstarmedia tour" s kapelou Airfare. Proč zrovna Airfare?
 Ano, jelikož jsme nahrávali ve studiu u kluků z AIRFARE, tak jsme se s nimi udělali tuto minitour, které se nemůžeme dočkat. Odstartuje to rok 2013,který je pro nás plný nových věcí, jak technických tak vnitrokapelních.

A v jakých městech vás můžeme čekat?
 Pokud si někdo přečte tyhle kecy až do konce, tak bychom ho rádi pozvali na naši společnou
Airfare//FANFAN////BLACKSTARMEDIA TOUR

„POJĎ S NÁMI!“
10.5. Olomouc///U KLUB (CIRKUS)
11.5. Ostrava///BBARÁK
16.5. Plzeň///POD LAMPOU
7.6. Pardubice///PONORKA
entry//120 CZK
start///20:00


Děkuji za rozhovor