Festival Fingers Up opět na scéně

Festival Fingers Up opět na scéně
To pravé festivalové šílenství zažije Mohelnice ji 21.7. Ten den se otevřou brány Městských sadů a započne ta pravá hudební smršť. Julián Záhorovský, svého času idol většiny náctiletých dívek, spolu se svojí kapelou Sabrage, celou hudební produkci započnou. Jako druzí se publiku představí skupina Buty, která potěší publikum známými hity jako Vrána, Tata nebo Normale, ale také zbrusu novými kusy z čerstvé desky. Další přijdou na řadu Charlie Straight. Vycházející hvězda na českém hudebním nebi rozhodně nenechá nikoho v klidu.

Po nich předvede své umění neméně slavná partička Clou a ukáže nám, jak vypadá hudba, kterou oceňuje i stanice MTV. Indie-rocková kapela Sunshine s charismatickým frontmanem Kayem nám předvede své proslulé divoké vystoupení, které je proslavilo nejen při jejich cestách po USA, ale taky třeba v Japonsku. A pak už přijde na řadu největší hvězda. Jedna z nejpopulárnějších českých kapel Support Lesbiens roztančí i ty nejzarytější barové povaleče a rozhodně bude jejich koncert stát za to. Po nich to na pódiu roztočí neméně energičtí Airfare, kteří nám předvedou opravdový rock´n rollový sound. Hudební smršť ukončí nováčci na punkové scéně – Trubadoors. Pro tuto kapelu to bude jejich první vystoupení před velkým publikem, což ovšem neznamená, že ze sebe nevydají to nejlepší.

Stejně jako v loňském roce bude letos festival Fingers Up nejen o výborné hudbě, ale také o zážitcích a dobrém jídle. V roce 2012 jsme si pro Vás připravili několik novinek. Jednou z největších bude rozšířená zábavní zóna, kde si děti, a nejen ty, budou moci vyzkoušet lidský fotbálek, lezeckou stěnu nebo elektrického býka. Novinkou bude i přehlídka auto-veteránů, při které si budete moci prohlédnout desítky naleštěných strojů a stylově oblečených řidičů. Na své si přijdou i milovníci dobrého jídla i pití. O přísun piva se postará pivovar Litovel a o jídlo přední šéfkuchař Jaroslav Mareš.

Nic z toho by se ovšem nemohlo uskutečnit bez podpory generálních partnerů, mohelnických firem:  Hella Autotechnik, s.r.o., odnože německé firmy v Mohelnici zabývající se zakázkami pro automobilový průmysl a Siemens, s.r.o., koncernu působícím na českém trhu v oblasti průmyslové a veřejné infrastruktury, energetiky, zdravotnictví a odvětví informačních technologií. Dík patří i čestnému partnerovi, městu Mohelnici.

Lístky na festival lze zakoupit v předprodeji v síti Sazka Ticket za 250 Kč na místě v den konání pak za 350 Kč. Více informací a časový line up naleznete na www.fingersup.cz nebo na našem facebooku.  Těšíme se na Vás 21.7. v Městských sadech. 

(zdroj: Veronika Boráková)