Fingers Up roztančí Městské sady v Mohelnici

Fingers Up roztančí Městské sady v Mohelnici
Dne 21. 7. 2012 proběhne v Městských sadech v Mohelnici již druhý ročník festivalu Fingers Up. Oproti loňskému roku zaznamená festival několik výrazných změn. A co vám můžeme v letošním roce nabídnout? Festival započne již ve 12:00 a navazovat bude na Dny otevřených dveří firem Siemens a Hella, našich generálních partnerů. Vzhledem k rozmanitému výběru kapel, bohatému doprovodnému programu a výborné dostupnosti areálu, očekáváme hojnou účast všech věkových skupin.

Nabídka kapel bude v letošním roce opravdu pestrá. Na své si přijde opravdu každý. Festival otevřou nováčci na českém hudebním nebi, Sabrage. Jistě si mnozí vzpomenou na úspěšného finalistu soutěže Česko hledá Superstar, Juliána Záhorovského. Tento charismatický zpěvák je frontmanem první kapely a jejich chytlavé melodie dozajista nenechají nikoho v klidu. Jako druhá se představí skupina Buty se svými největšími hity, ale i s absolutními novinkami. Snad každý si vzpomene na šlágry jako Vrána, Tata nebo Normale. Po kapele pro všechny věkové kategorie přijde na řadu miláček většiny moderních teenagerů. Skupina Charlie Straight září na českém pop-rockovém nebi jako kometa a stále přibývající ocenění, které kapela nasbírala v posledních měsících, jsou toho jen důkazem. Dalším vystupujícím bude skupina Clou. Ani oni nejsou na hudební scéně nováčkem, dokazuje to nejen několik ocenění Anděl, ale také úspěch videoklipu k hitu Island Sun v žebříčku Top 10 na hudební stanici MTV. V podvečer se ve velkém stylu ukáže na pódiu partička Sunshine.

Česká indie-rocková skupina má stejně jako ostatní vystupující za sebou řadu úspěchů. Zmínit můžeme titul nejlepší české kapely roku 2007 nebo vystoupení s legendou Depeche Mode. Po nich již vtrhne na pódium největší hvězda. Support Lesbiens. Právě oni jsou jedna z nejoblíbenějších hudebních skupin na české hudební scéně. A nejen na ní. Dokazují to četná ocenění kanálu MTV, mezi něž patří nejen čelní místo na žebříčku hitparády World Chart Expres, ale také vítězství titulu Artist of the Week. Při jejich vystoupení si určitě budete moci zabroukat nejznámější hity jako Bet my soul nebo Cliché. Po „Supportech“ přijde na řadu neméně charismatická čtveřice mladých hudebníků – Airfare.

Jejich rock n´ rollový sound se zařezává až do morku kostí a akční pódiové vystoupení nenechá nikoho na pochybách, že tihle kluci si svoje koncerty opravdu užívají. Hudební smršť ukončí vycházející hvězda české punkové scény,domácí  kapela Trubadoors. Pro tuto partičku ze Severní Moravy to bude první velká příležitost jak se ukázat před velkým publikem a rozhodně to bude stát za to.

Jak je evidentní, výběr vystupujících je opravdu rozmanitý a na své si přijdou nejen milovníci populárních melodií, ale i nezávislé tvorby.

Doprovodný program

Během našeho festivalu myslíme rodiče a jejich potomky. Právě pro děti a nejen pro ně bude připraven doprovodný program. Vše se bude odehrávat v parku před areálem, kde se odehrají hudební vystoupení. Připraveny budou nejen tradiční skákací hrady, skluzavky nebo trampolíny, ale také stolní fotbálek v životní velikosti, lezecká stěna nebo závody koloběžek. Na vše bude dohlížet odborně vyškolený personál dbající o bezpečnost všech a fair-play. Zatímco se děti budou veselit u atrakcí, tatínci mohou obdivovat přehlídku současných i historických automobilů.

Také nabídka občerstvení bude více než bohatá. Na své si přijdou jak milovníci hot-dogů, tak i náročnější strávníci, kteří si budou moci pochutnat na profesionálně připravených steacích, zeleninových salátech, nebo regionálních specialitách.

 Shrnutí

Vzhledem k pestré nabídce hudebního i doprovodného programu očekáváme více než hojnou účast. Předběžné odhady hovoří o 5000 návštěvníků. Ovšem nic z toho by se nemohlo uskutečnit bez podpory našich generálních partnerů. Ti jsou v letošním roce následující. Hella, dceřiný závod německé firmy v Mohelnici zabývající se zakázkami pro automobilový průmysl. Siemens, s.r.o., koncern působící na českém trhu v oblasti průmyslové a veřejné infrastruktury, energetiky, zdravotnictví a odvětví informačních technologií. Čestným partnerem je letos město Mohelnice.

21. července roztančíme Městské sady!