HHK 2013 - Guilty, Kontrafakt, Hezekiah, Rest, Paulie Garand, Fatte a další

HHK 2013 - Guilty, Kontrafakt, Hezekiah, Rest, Paulie Garand, Fatte a další

Jako minule i tento týden vám čtvrteční a páteční odpoledne zpříjemníme novinkama z chystaného line-upu letnošního Hip Hop Kempu 2013. Takže než skočíte na clý odpoledne do bazénu, sjeďte tiskovu. Nebo popadněte tablet a počtete si ve vodě, jak je libo.

Guilty? Ano, Guilty. Ani trochu nejsme Guilty, že si Guilty Simpsona zveme na tenhle festival. A ano, vystoupí po boku Apollo Browna. A aano, pojedou se bomby z Dice Game. Což je asi jedna z nejlepších západních desek loňského roku. Jinak představovat nemusíme ne? Detroit, Michigan, Dilla, J Dilla a ták. Prostě nátěr jak hovado a to jsme teprve na začátku.

Kontrafakt. Přemýšlíme, kdy naposledy Kontrafakti vynechali Hip Hop Kemp. A víme to úplně přesně. Nikdy. Jsou tradice jakože se zase ráno probudíme a hajzly budou zase posprejovaný od nemocnejch hajzlů. Rytmus a Ego prostě přijeli v roce 2002 na festival a už tam zůstali. Z Rytma se stal úplný pán, z Ega krotitel letních oplodňovacích hitů a už chystají nový singly na léto, kterejma nás budou na fesťáčku hezky oblažovat.

Hezekiah, třináctý král Judského království, se podívá taky na Kemp. Teda pardon. Hezekiah, filadelfský rapper s baťohem a trápením na srdíčku, kterej vám všem chce na Kempu něco sdělit. Ale zase pozor, jeho deska I Predict a Riot z roku 2007 je totální, ale totální výmaz, takže nepodceňovat!

Tohle zase není obvyklá polská hip-hopová kapela, kterejch už je na festivalu tolik, že nevíme, která je která. Grubson – jeden z nejpopulárnějších polských rapperů, a BRK – DJ, rapper a producent, společně dali dohromady skupinu Gruby Brzuch. Asi tušíme, co to znamená česky, ale překládat to nebudem. Skupina je charakteristická svým totálně anarchistickým přístupem k muzice a životu. Specifický smysl pro humor a obrovská energie, kterou do lidí na koncíčkách pálej, je asi to, co chcete na Kempu vidět, pokud zrovna do sebe nebudete tlačit mašťáckej langoš.

Z Itošky přijede Esa, kterej (pozor!) rapuje asi od roku 1991. To znamená, že je na scéně dýl, než je průměrný věk našich návštěvníků. Ale nebojte, bude to krut. Paulie Garant & Rest & DJ Fatte si to pohlídaj na straně Čech, Neni Problem obhospodařej Slovensko a Amewu s DJ Werdem zase „dojčlandy“.

Zase jsme to vysypali z rukávu. Všechno odevšud. Kdo to cejtí ještě na další palby, ať sleduje náš web a Facebook. Příští tejden se vracíme s dalšími dárky.

www.hiphopkemp.cz

www.facebook.com/hiphopkemp

Další články z této kategorie: