HAFEST 2012, FESTIVAL NA PRAJZSKÉ

HAFEST 2012, FESTIVAL NA PRAJZSKÉ
Zveme Vás na druhý ročník festivalu Hafest, který se uskuteční 9. června 2012 od 15.00 v areálu u hráze v Hati u Hlučína. Historie Hafestu, jakožto folkového festivalu, sahá až více než dvacet let zpátky. V době předrevoluční se tento festival konal vždy na místním fotbalovém hřišti, kde přilákal nemalé davy z Hati i okolí. Vystoupilo zde mnoho v dnešní době již úspěšných interpretů. Například Jarek Nohavica, Team&Pavol Habera, Buty, Pavel Dobeš, Pepa Streichl a mnoho dalších...

Ovšem rokem 1989 zaniká SSM a s ním i Hafest. Někdy na jaře roku 2011 jsme se rozhodli, že by nebylo zas tak špatné tuto festivalovou tradici obnovit. Přece jen v Hati chybí nějaká pořádná kulturní událost (nepočítáme-li sezónní plesy či karnevaly). Alternativní kulturní scéna, na které by vystupovali interpreti zajímaví pro mladší i starší věkovou generaci. První ročník staronového obnoveného Hafestu, na kterém spojilo své síly více než 20 dobrovolníků, se konal 18. 6. 2011 v areálu místní hráze a navštívilo ho přibližně 500 účastníků. Výběr kapel je přizpůsoben tomu, aby si na své přišly všechny generace a hudební žánry.

Ha Kultura o.s. Vznikli jsme na počátku roku 2012 a naším cílem je rozvíjet kulturní dění v Hati. Za sebou máme již první ročník prajzského festivalu HAFEST, kvůli kterému jsme se rozhodli nadále podporovat kulturu v obci. Chceme, aby byly akce zajímavé pro širší spektrum návštěvníků, a tomu budeme snažit přizpůsobovat program jednotlivých akcí. Hať není velká obec, ale to nic nemění na tom, že se tady lidí chtějí také bavit. A proč jezdit do okolních větších měst, když se vše může uskutečnit na domácí půdě? Na druhou stranu je také potřeba zvýšit informovanost o mikroregionu Hlučínsko zvaném Prajzská. Jsme dobrovolníci z Hati, kteří vše zařizují ve svém volném čase bez nároku na nějaké odměny. Děláme to pro lidi, protože nás tato činnost baví.

Potvrzení interpreti:
RHOMANIFE Itálie (reggae) http://www.myspace.com/rhomanife
PAVEL DOBEŠ (folk) http://www.paveldobes.cz/
IMODIUM (rock'n'roll-rock) http://bandzone.cz/imodium
HC3 (nu-metal alternative) http://bandzone.cz/hc3
PROFESSOR LEOPARD (indie pop) http://bandzone.cz/professorleopard
ALLSKAPONE'S (ska) http://bandzone.cz/allskapones
AJDONTKER (rock-alternative) http://bandzone.cz/ajdontker
RETRO JOKERS (garage-rock'n'roll) http://bandzone.cz/retrojokers
THE TAPES (rock) http://bandzone.cz/thetapes
KAKACZECH (gymplácký hitsband) https://www.facebook.com/pages/Kakaczech/113799188715087

Akce se koná za každého počasí, k dispozici budou party stany, posezení na lavičkách, výborné pivo i občerstvení. Bude zajištěn také rozvoz Minibusem v průběhu večera do Hlučína a okolních obcí.
Účastníci se mohou těšit na doprovodný program v podobě soutěží a exhibice RC modelů letadel Model klubu Hať, který je spolupořadatelem akce. Součástí občerstvení bude prodej fairtrade výrobků, které obstará nová kavárna z Hlučína OYE - open your eyes. Dobrovolníci jsou také součástí občanského sdružení, výtěžek pak půjde např. na podporu fairtrade zemědělců v rozvojových zemích. V rámci doprovodného programu se představí i motorkáři na cestách, pro nejmladší bude zajištěno malování na obličej nebo zde bude umístěn i stánek z opavského obchodu s oblečením Bekus Art Style.

Více info: www.hakultura.cz