HIP HOP KEMP 2015 má už své první Headlinery!

HIP HOP KEMP 2015 má už své první Headlinery!

Máme tu Březen a to znamená, že za necelých 6 měsíců odstartuje každoroční párty v hradeckém Festival parku s názvem HIP HOP KEMP 2015. Sleduj první jména headlinerů a pokud jsi ještě neměl důvod koupit si lístek, možná se to právě teď změní!

V éteru už jsou dokonce 3 headlineři letošního HHK, tak to nebudeme zdržovat a shrneme si jednoho po druhém.

První na seznam se dostali RUN THE JEWELS

"Žádný „pozdě, ale přece”. Žádný „předčasný vyvrcholení“. Nevezeme vám vyšeptaný starce. Nevezeme vám fata morgánu beze jména, ze který možná jednou něco bude. Vezeme vám Run The Jewels aka to nejžhavější zboží, co může aktuální rap nabídnout. Vezem vám zkušenost. Protože malej i velkej El-P a Killer Mike jsou všechno, jen ne zelenáči. Vezem vám skills. Protože zrzek i černej si vytřou místo pod zadní kapsou kýmkoliv, koho byste proti nim postavili. Vezeme vám hype. Protože právě teď nikdo nehoří jako ironickej a surovej."

No, OK… Ale co to vlastně je, to Run The Jewels? Je to projekt, co má za sebou dva pány – El-P a Killer Mike, dva roky a 2 desky. Ta předloňská – Run The Jewels způsobila paniku ve stádu a naznačila co a jak. Ta loňská Run The Jewels 2 to dotáhla, dorazila a dokreslila. Z výročních žebříčků nejlepších desek roku 2014 si Run The Jewels udělali two man show, kde konkurence zle ostrouhala. Od obskurních, alternativních drbobradů po největší hudební main stream média na světě. Shoda vzácná, takřka jednomyslná. RTJ pro realitu. Pitchfork.com – 1.místo. Billboard.com – 2.místo po Taylor Swift! A jedem dál, RTJ2 je deska roku podle: Stereogum, Spin, Complex Mag, USA Today, Rolling Stone a Radio.com. Je v top 10 podle Newsweeku. Stříbro jí připsali Vulture, Mercury News, AZ Central nebo NY Observer. Na rytíře 7. místa je pasoval The Guardian, na 8. Consequence of Sound, na 10. New York Times a deska číslo tucet je to podle Okayplayer… Že je v této době a v této formě, na totálním a absolutním vrcholu uvidíme na Hip Hop Kempu je… řekněme celkem slušný. Jestli se něco opozdilo, tak jen to, že jsme vám je nenadělili pod strom jako Christmas Fucking Miracle. Ale i tak, ne? Kapela, co má vlastní remixový projekt, desku Meow The Jewels, postavenou celou jen z kočičího mňoukání? Jako pardon.

A pokračujeme! Druhé jméno? YELAWOLF!.

"Ten bílej potetovanej? Ten s bambitkou na krku a spitfirem v hrdle? Ten se smlouvou na Shady Records? Ten, co se producíruje v křiváku, kaubojským klobouku a jeho oblíbený sneakers jsou koně? Přesně ten. Dámy a pánové, v Lambu tvýho táty přijede na Hip Hop Kemp 2015 mistr Yelawolf."


HHK přiveze týpka, kterej je fresh. Nikdy tady nebyl. Je v nejlepší formě, na vrcholu sil. Má něco za sebou a ještě víc před sebou. Týpka z Alabamy, kterýmu tak trochu trčí sláma z bot, ale ještě víc trčí on při nějakém pokusu o zamáčknutí do škatulky a zastřižení podle nějakého vzoru. Yelawolf budí vášně. Yelawolf je originál. Yelawolf je rap-n-roll. Yelawolf je z jižanský díry, je na to hrdej a nestydí se za to. Yelawolf zažil úspěch a nebojí se ho. Ještě míň se ale bojí neúspěchu a spíš než bingo hledá sám sebe. Yelawolf je zajímavej ve studiu, na deskách má za hosty smetánku: Eminem, Rick Ross, Bun B, Travis Barker, Lil Jon… ale ještě lepší naživo, kdy mu pod nohama hoří stage. Half time, off beat, double time, triple time, jak lusk.

No a pokud bys měl snad obavu, že Yela není dostatečně „true“. Že se smlouvou na velkém labelu a komerčně úspěšnou deskou v přímé úměře klesá úroveň jeho „realovosti”, tak ti můžeme prozradit, že obavy nejsou na místě. Záda mu za gramcema bude hlídat virtuoso jménem DJ Klever. Je tedy klidně možný, že nás s těmito dvěma čeká naopak the most real show vůbec. Dva gramce a majk poctivost v nekompromisně rychlopalném balení, co nám pochybnosti přibalí do baťůžku na cestu domů.

A jako ukončení první svaté trojice, poslední jméno. Nebo spíš jména? PRYME neboli DJ PREMIERE & ROYCE DA 5'9!

"Dámy a pánové, přichází velkej šéf. Jeho veličenostvo DJ Premier. Architekt pilířů, na kterých stojí celej „boom bap, original rap“. Král klasiků. Dřeň. Ko neč ně na Kempu. Nepřichází vzpomínat. Přichází s nejčerstvější bombou. Nepřichází sám. Přichází s ním Royce Da 5'9“. A nepřichází v dobrém, protože tyhle dva „speak with their hands in dangerous ways“. Tohle bude bolet. PRhyme."

Boom. Hip Hop. Shake This... Kombo Primo + Nickel Nine není ani blesk, ani z čistýho nebe. Fandové si o něm nechávali zdát vlhký sny už léta. Za gramcema a SP a MPC nejlepší producent, co kdy kopnul do bubnu. Na majku týpek, co krotí flow jak nikdo, s dechem lovce perel. To by bylo, co? Navzdory fámám a „zaručeným zprávám“ léta ale Primo neudělal celou desku s nikým a Royce? Ten rozpouštěl talent v chlastu během ghost writingu pro Diddyho, Dreho, beefování s celým světem a kyselostí z úspěchu, co nepřicházel. Tak dlouho, až se zdálo, že ten „mladej a nadějnej“ bude brzo „starej a beznadějnej“ a nestane se zase nic.

Stalo se. Royce odložil lahvinku. Udobřil se s Eminemem. Nabral formu jak hovado. Primo se ponořil „in a deep concentration“. A je to tu. PRhyme. Žádná vomáčka. 9 pecek, žádný inter loudy a žvanění okolo. Strikce a přísnost. Tvrdost. Surovost. Mocnost. Klasika. PRhyme je album roku podle HipHopDX. PRhyme jsou vrchol a strop pro ty, co vyrostli na Gang Starr. PRhyme totiž jsou něco jako Gang Starr, vzor 2015. A pokud bum, plesk, bum bum plesk je tvůj sound, už víš, na co se můžeš těšit na Hip Hop Kempu 2015.

A pokud tě tohle zatím nepřesvědčilo o tom, že si máš konec srpna vyhradit na HHK 2015, sleduj dál www.hiphopkemp.cz a zaručeně se objeví jméno, kvůli kterýmu si ten kroužek v kalendáři uděláš.

See ya!