Další jména na HHK 2013! Tentokrát z české a polské scény!

Další jména na HHK 2013! Tentokrát z české a polské scény!

Po několika přírůstcích vám přinášíme další info o vystupujícíh na letošního ročníku Hip Hop Kempu. Tentokrát se koukneme na české rapové vody a zjistíme prvního českého dravce.

Od Kendricka Lamara proběhlo už pár zahraničních přírůstku ze zahraniční scény jako třeba EL-P /USA/ nebo ODDISEE & APOLLO BROWN /USA/. Dnes vám přinášíme informaci o prvním českém interpretovy, který vystoupí na letošním Hip Hop Kempu 2013! Takže tady máte:

Jestli není o něčem v současném CZ rapu diskuze, tak asi o tom, že Ektor & DJ Wich jsou Number 1. Jednomu vděčí tři čtvrtiny scény za to, že aspoň chvilku mohli snít o tom, že mají rapovou kariéru a aspoň tu chvilku, kdy rapovali do jeho beatu, se jim za to nikdo nesmál. Druhý je na scéně relativně chvilku, ale proč už je to tvýho rappera oblíbenej rapper? Když Ektor a DJ Wich spojili síly, všechno to do sebe zapadlo naprosto dokonale jako Tetris.

Pokud chcete znát největší aktuální jméno polského rapu, stačí vám čtyři písmena: B I S Z. Jeho spojení s Kempem není nic náhodného, ani úplně nového. Na fesťáku s atmosférou už dával jako mlaďas Kempovou hymnu mezi dvaceti vyjukanými polskými rappery. Co loni vydal desku Wilk Chodnikowy, polské rapové LP roku 2012, už je přeci jen trochu jinde. Nezapadá do škatulek, vymyká se stereotypním představám o polských rapperech. Působí jak naprosté zjevení. 

Jeho vášeň, poezie, odvaha pustit se i za bezpečnou zónu hranic hiphopu a vstoupit na tenký led experimentování s jinýmy styly muziky, to všechno je třeba zacenit. Nebo další výzva v podobě živelných koncertů s živou kapelou, MPCčkem a DJem. To vše z něj dělá originál a jednoho z černých koňů letošního Kempu.

Takhle bysme měli načatý lokální část lineupu, další kus odhalíme zase za týden na stejném místě. Bude ještě nějaká Amerika, víc Evropy nebo ještě blíž domovu? Jde bejt blíž domovu? To vám samozřejmě prozradíme až za dalších 7.

Hip Hop Kemp 2013:

KENDRICK LAMAR /USA/
EL-P /USA/
ODDISEE & APOLLO BROWN /USA/
EKTOR & DJ WICH /CZ/
BISZ & B.O.K Liveband /PL/

Další články z této kategorie: