Zpátky na Hip Hop Kemp 2012 ! Co předvedl jedenáctý ročník?

Zpátky na Hip Hop Kemp 2012 ! Co předvedl jedenáctý ročník?
Letošní Hip Hop Kemp 2012 je už nějakých těch pár dní za námi a my si teď s odstupem času můžeme připomenout, jak to celé tento rok probíhalo, koho jsme měli možnost vidět, kdo podal jakou show a kdo zklamal a jak to celé končilo. Tak hurá zpátky do minulosti!

Warm-up letošního ročníku se obešel i bez zvučnějšího jména a lidí bylo požehnaně. Během večera se v hangárech prostřídali především jména z Čech a Polska jako Defuckto, Malpa, Dezrechts, Krouzmen a Synchro, H.Z.M. či Shomi se Zverinou. Vrcholem večera pak v jednom z hangáru byli Doppelgangaz z USA, kteří i přes malé problémy se zvukem dali před plným hangárem výbornou show.

 

První oficiální den 11. ročníku HHK jako první rozhýbali AMO se svojí hymnou "Bratislava" a po nich už přišlel na podium Ty Nikdy label, který u nás má samozřejmě spoustu fans a podle toho se odvíjela i atmosféra koncertu, zvlášť když si MC Gey na pódium vytáhl záchod a odrapoval na něm zbytek koncertu se mohlo říct, že je publikum v plné síle. Před headlinery večera se na podiu vytřidali stálice Pio Squad s Livě bandem, kteří i ve svém druhém letošním koncertu ukázali, že na to stále mají a Majk Spirit se svojí novou deskou "Nový Človek", který si s sebou vzal i zbytek legendárné crew H16 a společně dali výborný koncert pro ještě lepší publikum. Pak už přišli na scénu Dope D.O.D., kteří všem svou show vyrazili dech a mluvilo se o nich i na konci festivalu v souvislosti s jedním z nejlepších koncertů. Hvězda večera Danny Brown neměl tedy lehkou roli, ale nebyl pro něj nejmenší problém přivést si lidi na svojí stranu a se všemi svými hity završil první den na hlavní stage. Koncert pro plný hangár si v pozdních hodinách vyzkoušel i DJ Wich s Nironicem.

   

Druhý den odstartoval koncertem velmi kontroverzní skupiny Sodoma Gomora, která i přes nezáviděhodný čas měla slušnou návštěvu a jediný kdo si koncert neužil, byla nejspíš holka v Řezníkově sklepě. Následně přišli na řadu Gramo Rokkaz, kteří také ukázali, že mají výbornou fanouškovskou základnu a dali klasicky dobrou show. Pak se místo pod stage trošku vyprázdnilo a probrat ho dokázal postupně James Cole a La4 a následně po nich také velmi očekávaný koncert Strapa se Spinem. Jejich parádně secvičená show k desce "23" byla výborným rozehřátím pro nadcházející večer. S Livě bandem klasicky vystoupili Prago union a ELZHI, pak všem ukázali Kontrafakti, proč patří k tomu nejlepšímu u nás a svým koncertem definitivně nastartovali dav pro headlinery. Se svojí energickou show zničili podium Foreign Beggars stejně jako před dvěma lety. No a o tom jestli Dilated Peoples dají dobrou show nebylo sporu a následně předvedli proč. Řekl bych že nikdo nemohl čekat víc a všichni byli po dvou dnech nadmíru spokojení.

 Poslední den HHK, kdy už se vám opravdu na záchody moc nechce, přivítali lidi po poledni na hlavní stage Tafroba s Jay Dieselem, kteří si možná pro ještě trošku unavené fans odjeli svojí show k EP "Bratři jak se patří", následoval slovenský funkční veterán Vec. Na podiu se následně vystřidali Snowgoons, Aphroe a Ektor. Asi nejmíň povedenou show ve své kariéře dal Tempa T, který bohužel nedorazil a tak přišli na řadu také stálice HHK a to slovenská skupina Moja Reč. Poslední koncert Livě bandu byl s legendou Diamond D a povedl se nad míru. Dále několika tisícový polský dav přivítal na podiu své poslední zástupce Sokol a Marysia Starosta. Na řadu přišel také poslední český zástupce který k HHK neodmyslitelně patří a to byli PSH. Všichni byli připraveni na obrovské peklo, které začlo příchodem Macklemora na podium, výborný lyrik si svým koncertem na dalších pár let zajistil v Česku ohromnou podporu, kterou pocítil už při první skladbě. Jako headliner celého letošního HHK se poprvé v Česku představil Yasiin Bey aka Mos Def. Kromě svého tanečního umění předvedl i staré klasiky jako "Umi Says" či "Mathematics". I přes možná méně energetičtější show, než si někteří představovali si koncert všichni užili a následně i poslední párty letošního Hip Hop kempu.