Holden Caulfield a jejich nové EP Inflate The Balloons

Holden Caulfield a jejich nové EP Inflate The Balloons
Holden Caulfield pokřtili 3.2.2012 svoje EP s názvem Inflate The Balloons v pražském Rock Café. O tom, jak probíhal celý večer a kdo se na nové desce podílel se dozvíte v následujícím rozhovoru.

Jak probíhal celý křest v Rock Café?

Pro nás probíhal hodně hekticky. Bylo kolem toho hodně práce a zařizování. Nakonec přišlo ale hodně lidí, kteří na nás skvěle reagovali a koncert jsme si hodně užili. Já navíc po koncertě slavil narozeniny, takže proběhla i odpovídající párty a rozhodně si nemůžu stěžovat! :))

Desku Inflate The Balloons dostalo na starosti producentské duo Boris Carloff a Lukáš Chromek. Jak probíhala spolupráce?

Spolupráce s Lukášem a Borisem byla naprosto úžasná. Oba jsou super profíci, kteří mají vždy ve správnou chvíli ten správný nápad. Myslím, že to, že jsme EP "Inflate The Balloons" dokončili v té podobě, v jaké je, je hodně jejich zásluha. Vždycky nás přivedli na tu správnou cestu, která vedla někam. A my už jsme pak jen museli po ní jít a zjistit, kam vede.

Kde lze Inflate The Balloons zakoupit?

Na našich koncertech, popřípadě nás lze kontaktovat přes Facebook a individuálně se dohodnout. Zároveň připravujeme digitální distribuci.

Vzpomínáte někdy na svůj úplně první koncert?

Někdy vzpomínám, ale nemusíme se bavit o tom, jaký to bylo, že ne?:) Ne, dělám si teď trochu legraci, vzpomínám na to rád, protože první koncert byl přesně ten moment, kdy jsem si zamiloval ten pocit, kterej můžeš mít jen na pódiu před lidma. Bylo to už hodně dávno, s kapelou, která už neexistuje, ale  která se tak nějak metamorfovala do Holden Caulfield. První koncert Holden Caulfield byl téměř na den přesně před dvěma lety právě v Rock Café. Byl to tehdy doslova porod, no, klasickej první koncert plnej nadšení a chyb, ale rozhodně to snad nebyla úplná tragédie.

Kde hrajete nejraději?

Asi kdekoli je dobrej zvuk na pódiu a dobrý lidi pod pódiem. Hrát v klubu, kde se na pódiu necítíš dobře, protože nic neslyšíš je strašný. A zároveň hrát v klubu, kde nejsou fanoušci je taky strašný, i když vzhledem k dnešní situaci v čechách docela obvyklý, bohužel. Doufám (a doufám za všechny smysluplný kapely), že lidi zase začnou chodit do klubů a podporovat hudbu…

Jaké jsou vaše plány do budoucna? Jste v maturitním ročníku, nemáš obavy z toho, že si každý člen HC půjde svojí cestou?

Nemám z toho obavy. Každý sice půjdeme svou cestou, ale to jdeme trochu už i teď a vždycky jsme šli, takže čeho se bát? To se spíš bojíme té maturity…

Plánujete společný koncert s Luno, jaký z toho máš pocit?

No my už jsme takhle jednou hráli, tažke už trochu vím do čeho jdu. Je to trošku složitý. V jednu chvíli jseš frontman jedné kapely a za deset minut máš být kytarista jiné kapely na stejném pódiu. Každá z těch rolí je úplně jiná, takže se člověk musí během pár chvil kompletně přeprogramovat a restartovat systém do jinýho módu. Ale aby to nevypadalo jakože si stěžuju, těším se na to!

Dnes jste zveřejnili nový song s názvem Paranoid, má název nějaký hlubší význam?

No má. Je to o tom, kdy jseš v noci v posteli, nemůžeš spát protože tě něco trápí a čim víc o tom přemýšlíš, tim horší scénáře ti v hlavě vznikají. Paranoia. Taky je to o tom, že přemýšlíš, jestli se máš někomu svěřit anebo si to radši udusit v sobě.

Chtěl by si, jako frontman kapely někomu speciálně poděkovat nebo vzkázat?

Všem co nas podporují, všem co spolupracovali na "Inflate The Balloons" a všem, kteří mají pocit, že by jim mělo být poděkováno a já jsem na to třeba nevědomky zapomněl… :) A vzkázat? Podporujte kapely, podporujte hudbu a kupte si "Inflate The Balloons".


Děkuji Martynovi a přeji mnoho dalších úspěchů  

Nový song k poslechu zde: 

soundcloud.com/martynstary/holden-caulfield-paranoid

Více informací o kapele a  koncertech (www.facebook.com/holdencaulfieldofficial)