HOPES:"Děláme to od srdce!"

HOPES:"Děláme to od srdce!"

A už tu máme dlouho slibovanný rozhovor s novou melodic hardcore libereckou kapelou HOPES. Proč vznikli? Kde na ně můžete narazit? Na všechno jsme se optali kytaristy Kuby a tady to máte. 

Ahoj, takže ve zkratce o co se jedná. Jak vás napadlo se dát takhle dohromady, kdo přesně se na tom podílí??
Kuba: Ahoj, jsme nová Liberecká kapela HOPES a momentálně jsme vypustili náš první singl EMPTY DAYS. Nápad založit tuhle kapelu jsme dostali už asi před rokem. Jenomže po pár dohadech ohledně směru a složení kapely to nějak nedopadlo. To nás ale neodradilo a začali jsme na HOPES nově pracovat, v jiné sestavě a s jasnými cíly. V kapele je momentálně sestava: Jakub Lačný, Ondra Špringl, Marek Miklas, Tomáš Janků a post basáka zatím zveřejňovat nebudeme, ale máme tak nějak jasno.

Přibližte prosím čtenářům styl vaší hudby, jaké kapely vás inspirují? Myslíte si, že takovýchto kapel je v ČR málo nebo proč zrovna toto?
Styl naší hudby označujeme jako Melodic Hardcore, je to něco mezi pop-punkem, punkem a hardcorem. Nejblíže to má asi ke kapelám jako Climates, More Than Life, Heights, Hundredth, The Cold Harbour, Vices. Pár kapel podobného ražení tu určitě je. Kamarádi Skywalker, Empty Hall of Fame, budoucí Home For Real a další ... Bereme scénu jako celek, ať už jde o depresivní hardcore, metalcore nebo popunk ... ale o to nejde ... Hlavní je to, že děláme to, co nás baví a děláme to od srdce:)

Bylo to spíš na zkoušku, jako jestli se ten první song chytne, nebo se tomu chcete věnovat víc? Vydat nějaké CD, začít koncertovat?
Rozhodně to nebylo jen na zkoušku. Po řadě problémů a tahanic v jiných kapelách jsme se rozhodli to dělat trochu progresivnějším stylem a dáváme do toho maximum úsilí a času. Během dvou měsíců by mělo být venku EP, klip a od začátku června se chystáme začít aktivně koncertovat.

Jaké jsou zatím ohlasy na vás? Líbíte se?
Ohlasy jsou zatím velmi kladné a moc nás to těší. Doufáme, že se lidem bude líbit i následující tvorba a budou chodit na koncerty. Děláme to přece jen pro sebe a pro lidi, co mají tuhle hudbu rádi. To je jeden z hlavních důvodů, proč jsme HOPES založili.

 

Děkuji moc za rozhovor, budeme se těšit na koncerty.