Hudební festival Monte Bú Openair se odehraje na baseballovém hřišti Techniky Brno na Kraví hoře. O bohatou porci kvalitní muziky se postará mnoho kapel, mezi nimiž jsou např. i Airfare nebo stále oblíbenější The Paranoid. Stánky budou doslova přecpány ob

Hudební festival Monte Bú Openair se odehraje na baseballovém hřišti Techniky Brno na Kraví hoře. O bohatou porci kvalitní muziky se postará mnoho kapel, mezi nimiž jsou např. i Airfare nebo stále oblíbenější The Paranoid. Stánky budou doslova přecpány ob
Hudební festival Monte Bú Openair se odehraje na baseballovém hřišti Techniky Brno na Kraví hoře. O bohatou porci kvalitní muziky se postará mnoho kapel, mezi nimiž jsou např. i Airfare nebo stále oblíbenější The Paranoid. Stánky budou doslova přecpány občerstvením a vychlazené pivíčko na vás bude čekat spolu jinými - neméně lahodnými - nápoji. A jako možnost se vám naskytne posezení v příjemné hospůdce hned v centru veškerého paření!

Brány hřiště se otevřou v pátek 27. července a hned od 16:00 se můžeme těšit na maraton skvělé muziky.

Jako první vyskočí na podium The Paranoid.
Kluci fungují od roku 2002 a jejich domácí půdou je styl rock/screamo. Nicméně po určitých škatulatech se úplné obsazení kapely dokončilo až v roce 2008. Hned si to namířili do soutěže BlastBeat, kterou vyhráli a mohli se kouknout až na irské pláně, kde se představili divákům. Od r. 2010 se na pultech obchůdků můžete setkat i s jejich CD Posledný nádych, jehož písně neminou ani Brno. Tato banda sem dorazí až ze Slovenska, takže by se měla dočkat plného kotle pařících fanoušků.

Po klucích z The Paranoid vystoupí Model Bazaar.
Model Bazaar je akustické trio, které čítá mimo obvyklých kytar a bicích také trochu neobvyklé violoncello. Kdo by se zalekl symfonických pasáží, nemusí se bát, hudba je dynamická a v našich tuzemských vodách velmi osvěžující.

Violoncello vystřídá brněnský indie-pop z dílny The Hydes
Při poslechu zní jejich písně, jako Vampire Weekend, se kterým se rvou The Strokes. Ovšem všechno probíhá na území české pláni. Tato partička naprosto nečeského názvu si zakládá právě na českých textech, které splynou indie-popem, jako vyšitým od zahraničních interpretů.

Na vlně indie-popu se ještě chvíli povezem, ovšem ještě s přispěním pár tónů rock'n'rollu Hysterical Naked
Historie kapely se počala psát roku 2011 přímo v centru konání Openairu, tedy v Brně. Hnedle další rok se jim podařilo natočit klip k písni Rapture Delay, který vypusili 4. 6. Pokud jejich vražedné tempo bude i nadále takto pokračovat, vyplatí se je chytnout už na tomto festu.. Vězte, ušetříte za peníze, protože za pár let za tuto kapelu budete platit mnohem víc!

Aifare jako třešnička na dortu
Kapelu netřeba představovat, a ještě méně jejich hitovku Sorry Baby, která snad neminula nikoho, kdo se alespoň trochu pohybuje mezi lidmi. Svůj čistý Rock'n'roll kluci ještě víc vybrousili na jejich novém, již třetím, CD Youngblood, které přináší velký posun kupředu v jejich tvorbě.

Mezi několikadenními fesťáky je dobré si odpočinout a nabrat síly, ale young blood nebudeme mít napořád a když nám proudí v žilách, je toho potřeba pořádně využít. Takže žádné lenošení na lehátkách, povalování na pláži nebo u bazénků a vyražte ochutnat vydatnou porci hudby na skvělé brněnském Monte Bú Openair!