Hudební festival současnosti

Hudební festival současnosti

Poslední červencový víkend se do přírodního areálu svitavského rybníka vrátí festival Rosnička, hudební festival zaměřený na čerstvé trendy v popu, rocku i elektronické hudbě. Třetí ročník unikátní akce návštěvníkům nabídne nové umístění pódií, větší počet prodejních míst, více zastřešení a také více vystupujících než vloni. Celkově se můžete těšit na 12 koncertů a více než 30 djských vystoupení, to celé zdarma, jako vždy!

Kapely

Program festivalu se drží konceptu nastaveného v minulých letech, najdete zde ostřílené kapely i nadějné nováčky z Česka a Slovenska. Mezi největší lákadla třetího ročníku jistě patří electro-popové duo Cartonnage, výbušný Ventolin, rock'n'rolloví Vees a reggae partičky Dr. Kary, Cocoman a Messenjah. Z východu tentokrát dorazí Medial Banana, která představí nové album a také veteráni slovenské elektronické hudby Ear Drum Kru produkující už od roku 1995.

 

DJs

Pestrá škála stylů se bude samozřejmě prezentovat také na DJském pódiu. V pátek se můžete těšit hlavně na techno a house, v sobotu dostane více prostoru drum'n'bass a electro. Uvidíte zde zástupce různých klubových i festivalových projektů a také producenty. V první řadě to bude ikona současné evropské drum'n'bassové scény, řezník Forbidden Society, dále zástupce největší tuzemské techno párty Apokalypsa Nois, vynikající producent ANS anebo strmě stoupající mladá djka Eva Porating ze Slovenska.

 

Není zdarma jako zdarma   

V roce 2011, kdy se festival konal poprvé, byl naprosto unikátním projektem na české festivalové mapě, a to především absencí vstupného. Od té doby se podobné projekty objevují čím dál častěji, ale i když pak akci navštívíte a platíte stokoruny jen za parkování nebo camping, nestačíte se divit. Festival Rosnička je tak stále jediným kulturním podnikem této velikosti, který je pro všechny zcela zdarma. Největší zásluhu na tom má Město Svitavy a také jím zřízené organizace, které festival od počátku podporují.

Festival je i letos pořádán pod záštitou starosty Svitav Davida Šimka.

 

www.festivalrosnicka.cz