I vyslyšeli pořadatelé volání lidu a pozvali další český bourák! Monkey Business ...

I vyslyšeli pořadatelé volání lidu a pozvali další český bourák! Monkey Business ...

Není snadné uspořádat festival a zavděčit se tomu či onomu. Jeden by chtěl mnoho zahraničních kapel, jiný žádné, další zase neznámé a poslední drum and bass. Není ale dobré hlasu lidu nenaslouchat. To pořadatelé Jamrocku moc dobře vědí a proto podlehli. Monkey Business rozšíří řadu tuzemských kapel!

Už roky patří mezi TV elitu nejen svým charisma, ale zejména svojí odlišností od všech hudebních uskupení, které se u nás vyskytují. Válcují hitparády s jedním hitem za druhým a o prodeje se nemusí strachovat. Vždyť už po vydání první desky se stali objevem roku a to před 13 lety!

Dvě tváře, které udávají vizuál Monkey Business jistě znáte z televizních obrazovek jak hudebních pořadů, vyhlašování hudebních cen, tak z filmových snímků. Americká zpěvačka Tonya Graves je svým nápadným africkým vzhledem nepřehlédnutelná a Matěj Ruppert ve všech svých scénách naprosto nenahraditelný.

Hudební kritiky a znalce samozřejmě zajímá, že se jedná o zřejmě nejúspěšnější projekt multiinstrumentalisty a producenta Romana Holého. Na jeho podnět práci celé kapely doprovázejí už od roku 2000 pravidelná nejvyšší ocenění jako objev roku Rock & Pop, cena skupina roku Akademie populární hudby, čtyřnásobný anděl za album roku, DVD roku, nejlepší zvukovou nahrávku a nakonec i skupina roku. A to rozhodně není všechno. Přičíst můžeme i konto sedmi vydaných alb a dvou DVD, několikero vydaných radiových singlů a nespočet prvních míst v hudebních anketách českého eteru.

Vyslyšte tedy volání Monkey Business a ukažte, zač je toho Žamberský festival na trávě! Příroda, pohoda a Matěj s Tonyou na podiu. Ne povězte, není to lákavé?

Další články z této kategorie: