IAN: "Stojíme nohama na zemi"

IAN: "Stojíme nohama  na zemi"

Přesto, že brněnské duo IAN funguje teprve krátce, zvládli už tihle dva Honzíci vyhrát Youtube Fest nebo hrát na nejprestižnějších festivalech nejen u nás. Co ještě mají v plánu, když už teď to vypadá, že vytáhli všechna esa z rukávu? S klukama jsem si popovídala po výborném koncertě v brněnském klubu Metro ( o téhle akci info i v tomto článku)

Tak se mi kluci asi na úvod nějak charakterizujte.

Ian Y. : Jsme kapela IAN, která je složená ze dvou Janů, takže proto IAN. Rádi děláme energickou muziku a to vlastně chceme dělat pořád. A nemáme rádi nějaký škatulky.
Jan K. : Jsme hlavně mladí, krásní, nadějní : )) Chceme hodně cestovat a dělat muziku co bude bavit lidi.

Proč vás baví muzika?

Jan K.:
Strašně dobře se na to balí holky : )) Ale děláme to hlavně proto, že je to nějaký určitý způsob vyjádření a baví nás to, že se muzika líbí a chytáme tak další lidi.

Jak dlouho fungujete jako IAN?


Jan K. : No vlastně od února 2013.

Wau! To je hodně krátká doba…


Ian Y.: My se strašně rychle učíme … a jsme hrozně skromný hlavně : ))

Co je za tu chvilku váš největší úspěch?

Jan K. :
Určitě to, že jsme vyhráli YouTube Fest, nahráli jsme dva takový „živý“ klipy,  teď pojedeme hrát na Sziget. Myslím, že je toho celkem dost za tak krátkou dobu.

Ian Y.: A je to pecka! Podařilo se nám jenom to, že jsme nabídli lidem jinou, živou písničku a ti lidi se toho chytli. Dali jsme jim novou muziku a možná i díky tomu se nám podařilo YT Fest vyhrát.
Chystáme tour po Itálii, v Německu a ještě dalších zemích. Hodně se těšíme na Sziget, protože to je strašná pecka. Jsme rádi, že i takhle nový projekt může hrát na takovýhle velký akci.
Jan K.:
Hlavně nesmíme zapomenout taky říct, že chystáme desku.
Ian Y.: Ano, ano. Chystáme desku a jsme hrozně rádi, že se kolem nás motají šikovný a profesionální lidi, který baví to, co děláme. A nás zase baví to, co dělají oni.

Čím si myslíte, že se tak stalo a najednou přišel takový úspěch?

Jan K.:
Však už jsem ti to říkal. Jsme mladý, krásný, nadějný : ))
Ian Y.: Já si myslím, že je to tím, že jsme dali lidem prostě obyčejnou písničku.

Nenapadlo vás  někdy mít klasickou „full“ kapelu?

Jan K.: Tak my jsme si tím už prošli, ale zjistili jsme, že nám to funguje ve dvou. Máme tu muziku prostě rádi jednoduše.
Ian Y.: A potvrzuje se to,  že díky našemu „zvukárikovi“ Danu Navrátilovi je ten zvuk silnej i na velkým pódiu a dokáže přilákat lidi. Dokazuje to Rock for People, kde lidi byli úplně úžasný, na Jam Rocku jsme dvakrát přidávali a to nás v podstatě nikdo neznal. Bomba.

Co mi bližšího řeknete k nový desce?

Ian Y.:
Nová deska musí být dobrá. Chceme prostě do toho jít s tím, že to bude pecka. Je na tom ještě strašně moc práce, ale už máme půlku materiálu tak nějak hotovýho.

No a kdy vyjde?

Ian Y.:
To ti neřekneme : ) My vlastně ty data ani sami neznáme a nechceme si je nějak určovat, protože nejdůležitější je, aby se ta deska povedla. Počítáme, že snad do konce roku.
Jan K.: No jo, ale zase my když si to datum neurčíme, tak to bude taky možná až příští rok : ))

Co je takový váš další cíl?
Ian Y.:
Chceme cestovat, chceme dělat muziku a živit se tím, ale stojíme nohama na zemi, takže jak to dopadne, tak to dopadne.

Co pro vás znamená muzika?

Oba:
Momentálně všechno.

Klubový koncert nebo fesťák?

Ian Y.:
Hele asi oboje.
Jan K.: Já bych to asi nerozděloval. Oboje má něco. V tom klubu je super, že po koncertě můžeš zajít mezi lidi a pokecat. I když mě si vlastně skoro nikde nikdo nevšimne. Já nejsem vůbec vidět za tím nástrojem. A pak vždycky Honzík vykládá jak ho všichni plácali po ramenou a chválili a já tam jenom tak stojím s tím pivem…  : ))
Ian Y.: Ale, ale…strašně žvástáš : ))
Jan K.:
No ne, já vždycky řeknu, že jsem z kapely IAN a oni se mě ptají: „A ty je zvučíš? Nebo co s nima děláš?“ : ))

                                                                                     
Nějaký vzkaz pro vaše fanoušky?

Ian Y.:  Děkujeme, že jste s náma a přijďte nás podpořit na další koncerty.

Jan K.: Choďte na novou muziku. Jsme energický, bude vás to strašně bavit. Je super jak tu energii předávat těm lidem, tak i naopak si ji od těch fanoušků brát.

Já můžu potvrdit, že jsem IAN viděla na živo sice jen dvakrát, ale pokaždé jsem odcházela plná energie a nadšení. Pokud chcete vědět, co u těchto mladých, krásných a nadějných kluků nového čekujte jejich Facebook ;)