Inner Talks pokřtí svojí desku v Rock Café

Inner Talks pokřtí svojí desku v Rock Café
Dejte šanci kapele Inner Talks a přijďte 28.2.2012 do pražského Rock Café, kde pokřtí své debutové album Particles. Vstup bude zdarma a začátek akce je plánovaný na 19:00. Jako hosté zde vystoupí The Vibrations a The Limes. Všichni jste srdečně zváni. Samozřejmě si desku můžete odnést i domů a to za cenu, kterou si sami zvolíte. Kluci mají rádi anglické texty. Při tvorbě desky se nechali ovlivnit moderními hudebními směry a rockem sedmdesátých let.

Pro začátek představte svojí kapelu. Kdo jste, kde jste se vzali? A co váš název?

Jsme mladá pražská kapela a hrajeme něco mezi alternativou a art rockem. Neradi se škatulkujeme, protože náš styl se neustále vyvíjí. Poznali jsme se na gymplu a společně hrajeme už tři roky. Název souvisí s našimi texty, na které klademe stejný důraz jako na hudbu.

Inner Talks je vlastně téma našich textů. Naše hudba je přemýšlivá a stejně působíme i na pódiu.

 

Jak dlouho se věnujete hudbě?

Každý z nás hraje na nástroje už několik let a hudba nás zajímá ještě déle. Společně hrajeme tři roky.

 

Co svojí hudbou chcete sdělit okolí?

Hudbu bereme relativně dost vážně, takže nehrajeme tak úplně pro zábavu a k tanci. Spíš k hudbě přistupuje vyloženě jako k umění. Inner Talks hledá vlastní způsob vyjádření. To se týká i formy, tedy stylu, i obsahu textů. Písně jsou určené k poslouchání a přemýšlení, takže když si nás chce někdo poslechnout, musí na to mít nejspíš náladu. Asi to úplně nejde vstřebat vždycky.


Jakým směrem se chcete ubírat?

Pro nás je důležitý vývoj. Kam? To se uvidí. Hlavně chceme dál tvořit a hrát, čímž se náš styl dál vyvíjí. Z původního poklidného rocku se snažíme obohacovat naši hudbu o různé další prvky z jiných stylů a do budoucna tak překračovat mezi žánry a tvořit, co zrovna máme v sobě.

 

Vydali jste debutové album Particles. Co vás v jeho tvorbě nejvíce inspirovalo?

Moderní hudební směry a rock sedmdesátých let. Ale myslíme, že z prvotní inspirace jsme se už trochu posunuli dál, třeba jen o krok. Je to naše první album, takže v něm naleznete ty úplně první skladby stejně jako i ty poslední. Přesto ale album jako celek působí určitým jednotným dojmem, alespoň jsme se o to snažili a myslíme, že se nám to celkem povedlo.


Proč dáváte přednost angličtině?

Použití angličtiny byla zcela přirozená věc a nebyl v tom žádný úmysl. Prostě jsme začali psát texty v angličtině, bylo nám to bližší a stále je. Líbí se nám, jak zní, ta její libozvučnost a vůbec tón celého jazyka.

 

28.2.2012 chystáte křest v pražském Rock Café, jak bude probíhat? Máte nějakého speciálního hosta?

Celý koncert bude v takovém Inner Talks duchu. Máme připravenou výzdobu navozující sféru našich textů, videoprojekce k některým písním a samozřejmě vypilovaný playlist. Samotný „křest“ alba nebude nic strhujícího, spíš ryze symbolický a intimní zážitek. Kromě nás večer vystoupí kapely The Vibrations a The Limes. Všechno začne v 19:00. Všichni jsou srdečně zváni.

 

Kam dále můžete své fanoušky pozvat?

29. března hrajeme v klubu HooDoo a pak 24. dubna zahrajeme v PopoCaféPetlu. Ještě všechny zveme na naše webové stránky www.innertalks.cz, na kterých právě pracujeme. Zatím tedy veškeré informace najdete na www.bandzone.cz/innertalks.

 

Chcete něco vzkázat svým fanouškům?

Dorazte prosím na křest a odneste si naše debutové album a to za cenu, kterou si sami zvolíte! Vstup je zdarma.

Kdyby o něj měl někdo zájem po křtu, tak nás kontaktujte, třeba na emailu innertalks@email.cz. Pokud se na tento koncert nedostanete, tak navštivte některý z našich koncertů a zkuste si poslechnout hudbu Inner Talks, která vás třeba osloví. Snažíme se hrát něco jiného a dělat to poctivě a osobitě.

Snažte se porozumět lidem kolem vás a hlavně sami sobě…

 

Více informací na: bandzone.cz/innertalks#!/innertalks