IRON BROD FEST III.

IRON BROD FEST III.
Po dvou úspěšných ročnících je na řadě nečekaně třetí. Místo stejné jako minule – areál skautské klubovny v Železném Brodě, který je situován na kraji města v krásném sousedství potoka Žernovníka. V tomto nádherně zeleném místě se sejde několik, převážně rockových uskupení, aby vám předvedly svůj um a kvality.

Festival si odbude dvojí premiéru – poprvé přiveze hvězdou kapelu české scény a poprvé přivítáme na festivalu zahraniční hosty (i když jen částečně). K první premiéře nemůžeme říct nic jiného, než ono jméno – kapela Imodium. Již několikátý rok se umísťují na vrcholných místech hitparád, jezdí turné a válcují českou rockovou scénu. Za sebou mají i předskakování Avril Lavigne ve vyprodané O2 Areně. Kapela v roce 2007 převzala cenu za 3. místo v kategorii Objev roku v anketě prestižního časopisu Report – Žebřík. Stejnou anketu letos vyhrála v kategorii Nejlepší videoklip roku, což jenom dokazuje jejich neutuchající touhu dostat se dál. Svojí energickou show tak přivezou i do Železného Brodu a určitě je na co se těšit.

Ze 2/3 zahraniční kapela. I tak by se dali popsat Wonderdust – izraelsko-pražské zjevení roku 2011. Skupina v čele se zpěvačkou a skladatelkou Alexandrou Yukelson, byla založena v roce 2011 poté, co se Alexandra a producent Lee Miller (elektronika) rozhodli odejít od svých rodin a prací v Izraeli, a začali pracovat na svém opravdovém životním snu - hraní po celém světě. V Praze se tak spojili s kytaristou Kryštofem Bernatem a ovlivněni nespočtem interpretů (mj. Ray Charles, Jimi Hendrix, Michael Jackson nebo The Prodigy) se vydali vstříc hudebním vodám.


To samozřejmě není vše, mezi další kapely se řadí punk-rockeři Bonebroke, šílenci z Morokweng nebo Rain, kteří letos vydali chválenou desku „Cesty za sny“. Dále se můžete těšit na školu hraní na bicí, baskytaru i kytaru v podobě hardrockem osvícených Silent Session nebo rock’n’rollařů Sapiens z Bíliny. Pro místní fanoušky jistě bude zajímavé vystoupení kapely Adaptace, která se dala po více než deseti letech znovu dohromady.

Novinkou na festivalu bude skromná "Akustická stage" na které se, jak z názvu patrno, předvedou hudebníci na akustické nástroje, a to především drnkálisti s kytarami. Prozatím se v rámci této stage můžete těšit na místního kytarového guru Tomáše Holého nebo unplugged sety kapel Hangover Painters a In Touch. Nezapomeňte si tedy zapsat do diáře: 19.května 2012 – IRON BROD FEST 3.0 v Železném Brodě.

Facebook event: https://www.facebook.com/events/175143159263140/