Jak hodnotí UDG v posledních letech kytarista Tomáš Vohradský alias Volt?

Jak hodnotí UDG v posledních letech kytarista Tomáš Vohradský alias Volt?

Tradiční ikonu české hudební scény tvoří už léta pražská kapela UDG, která se řadí mezi nejoblíbenější české pop rockové kapely. Spolu se skupinami jako Chinaski, Wohnout či třeba s Tomášem Klusem brázdí UDG snad všechna podia studentských akcí a festivalů v průběhu celého roku. Dalo by se říci, že existence UDG je rovna jednomu dlouhému a nekonečnému tour. A jak se tohle všechno dá zvládnout a skloubit s obyčejným životem? Právě na tohle jsme se ptali zpívajícího kytaristy kapely Tomáše Vohradského alias Volta.

Koncerty a různá natáčení máte na pořadu dne prakticky celý rok. Je mezi Vámi vůbec někdo, kdo je schopen během práce pro kapelu provozovat i „normální život“? (mám na mysli práci, rodinu, a podobně ;)
Jedna třetina kapely normálně maká a navíc vede normální rodinný život, takže to jde. Spíš je to jenom o tom jestli ty sám chceš :) Koncerty máme víceméně hlavně o víkendu, takže přes týden se čas najde.

 Každý muzikant vnímá různá roční období trochu jinak podle typu koncertů, která se v něm zrovna odehrávají. Jaké z těch období sedlo nejvíce Tobě?
Nejvíc mám rád jaro, když se lámou klubový koncerty ve fesťáky. Ta změna je vždycky příjemná, ostatně jako jakákoliv jiná změna. Jsem v podstatě rád jak to tady máme, půlroční intervaly (kluby/festivaly) mi přijdou naprosto vyhovující :) 

Je tu léto, s ním letní festivaly v plném proudu. Máte vůbec čas relaxovat, či si vzít „dovolenou“?
Ale jo, ten čas se vždycky najde. Jediný co si nemůžeme dovolit je vypadnout někam dál na delší dobu, protože jsme vázaný na nasmlouvaný koncerty, který máme po celé léto každý víkend. Já například jedu za pár dní s partou kámošů na vodu, na to se těším neskutečně moc :) Moře plánuju taky, ale to ovšem až na konci září, kdy budeme mít kapelní volno.

Desku máte za sebou a s ní úspěšně šíříte nejhranější singl „Pádové otázky“. Tahle věc vyvolala ve fanoušcích hodně rozporuplné názory. Jak hodnotíte celou placku s odstupem času? Je něco, co byste do ní dnes nedali, či naopak něco co v ní opravdu chybí?
S deskou jsme s odstupem času spokojený, bylo to zase něco trochu jinýho. Co se týče Pádových otázek, tak upřímně si nejsem zcela jistej, zda to byl nejlepší výběr na první singl, každopádně to byla zkouška do neznáma, a jsem rád že jsme tenhle krok udělali a mohli zjistit, jakým dalším směrem můžeme muziku co děláme posouvat. Nedávno jsem si celý album pouštěl v autě na koncert. Vždycky najdeš něco, co bys dneska udělal líp, tak to má ale každej muzikant s každou deskou. Celkově z alba mám i dnes dobrej pocit a myslím si, že se nám povedlo :)

Zákulisně se šeptá o přípravě něčeho nového. Můžeš být trochu konkrétnější, nebo je to „top secret“?
Od poslední desky tomu budou na podzim dva roky, takže je na čase přijít s něčím novým. Na novým materiálu se pracuje průběžně celou dobu, ale teď po létě máme v plánu několik kapelních soustředění, kde tomu začněme dávat nějakou formu. Naplánované máme i první nahrávání ve studiu, takže můžu říct, že na podzim začínáme pomalu makat na nový desce.

S UDG jste už bodovali prakticky ve všech žebříčcích a hitparádách. Je ještě nějaké ocenění, které nemáte, česká scéna jej nabízí a Vy byste na něj rádi dosáhli?
Ty ankety mi poslední dobou přijdou nějaký divný, moc tomu nerozumím. Největším oceněním jsou pro nás plné kluby a sály a spokojení fanoušci. Není nic víc a ať si říká kdokoliv co chce :)

Nakonec bych rád poslední otázku v rámci našeho malého průzkumu mezi kapelami CZ & SK. Jak bys porovnal vystoupení / fanouška v Čechách a na Slovensku? Liší se od sebe tato národní publika, nebo žádný rozdíl nesledujete?
Spousta lidí říká, že slovenští fanoušci jsou vlídnější, otevřenější a že dávají dobrou náladu na koncertech víc znát. Já ti nevím. Myslím si že když dáš dobrej koncert, tak to pod podiem ocení stejně tak dobře českej, jako sloveneskej, tak třeba pobřežíslonovinskej fanoušek :) Hlavní rozdíl vidím v tom že na Slovensku víc pijou tvrdej alkohol, tenhle rozdíl mi ale vůbec nevadí :)

Tímto za DWD.cz díky za rozhovor a těším se na nejbližší UDG párty.

Sosej novinky na nové FACEBOOK stránce DWD.cz