Jak já to vidím: Co mě (ne)zaujalo

Jak já to vidím: Co mě (ne)zaujalo

Posledního půl roku nepíšu nějak zvlášť  moc reportů a ani nedělám rozhovory s kapelama. Není to tím, že by mě muzika přestala bavit, ale mám pocit, že je čím dál míň kapel co by mě zajímaly a zaujaly. Myslím tím nových kapel. Jasně, že mám svoje stálice a pokaždé když dojdu na jejich koncert, můžu se zbláznit. Jenže  dřív jsem koncert co koncert byla nadšená energií a vytěšená z něčeho nového a teď? 

Stojím na koncertě, občas si podupnu do rytmu, ale that´s it…Žádná energie, žádná husí kůže nebo potřeba křičet : Wauu! A tleskat jak o život.
Pár zajímavých kapel se sice objevilo, ale většinou zkrachovaly na tom, že si myslely, že k úspěchu stačí natisknout placky, vydat EPčko, a odehrát pár úspěšných koncertů…
Naštěstí (!!!) se objevilo pár „nováčků“ co mě zase vrátili na začátek.

Začněme Watch This!, které jsem poprvé viděla na Majálesu v Brně.
Co si budeme povídat, 90% těch, co sem jdou, přichází z vidinou opít se a možná se zakymácet do rytmu Kluse, Chinaski, Kryštof atd… ( podotýkám, že ani proti jednomu z uvedených interpretů nic nemám, naopak se řadím mezi jejich posluchače a příznivce).
Ale kdo se vlastně zastaví u malé stage, kde hrají v podstatě neznámé kapely?
Ani já jsem neměla v plánu tady stavět. Jenže jsem najednou slyšela muziku, co zněla dobře a když jsem se podívala na pódium a viděla, jak zpěvák z Watch This! řádí, chtěla jsem zůstat alespoň do konce písničky. Ve finále jsem zůstala až do konce.
I když to byly jen dva potlesky navíc, ( já a můj kamarád, který byl v konečném výsledku taky nadšený), co se ztratily v davu ostatních příznivců. Nicméně jsem měla pocit, že jsme podpořili něco, co je potřeba. Kluky jsem pak měla možnost slyšet ještě jednou poloakusticky, což jsem si při muzice jakou hrají neuměla dost dobře představit, a víc než dost mě překvapilo a pobavilo, že i u toho zvládli dělat výbornou show.

No, pokračujeme dál, a to holčičí partou Sour Bitch. Nikdy jsem nebyla příznivcem dívčích kapel. Tím spíš ne punk-rockových. Když tyhle čtyři krásný holky hrály v Brně na Melodce, hodně rychle jsem změnila názor.
Z pódia se na mě sypalo tolik energie, že jsem nemohla a ani nechtěla odejít. Nečekala mě žádná jakože drsná image, ale přede mnou stála naprosto normální čtveřice holek, který evidentně muzika baví a dělají jí dobře. Bohužel jsem zatím neměla možnost Sour Bitch vidět víckrát a tak zatím můžu říct jen to, že mě prostě baví.

Tak a teď aktuálně.
Před časem jsem pořádala akustický koncert, kam jsem si na základě jednoho doporučení a jednoho shlédnutého klipu, pozvala duo IAN.
Věděla jsem, že to bude stát za to a když krátce před tím, vyhráli tihle kluci Youtube fest, bylo jasný, že to nebude jen tak. Hned ten večer jsem opět byla ráda, že jsem měla možnost IAN poznat. Sem tam mám tendence škatulkovat kapely podle žánru. I IAN i kdybych chtěla tak absolutně netuším co to je, to se musí slyšet. 26.7. jsem se šla na kluky podívat do Metra, kam mě pozvali, že prý abych napsala nějaký report. Tak jsem si myslela, že napíšu svoje pocity z jednoho večera, ale ve výsledku z toho vzniklo tohle.
Kluci hráli asi 45 minut a řeknu vám, bylo to 45 minut plných energie a hrozně fajn pocitů. Když jsem se do jejich muziky zaposlouchala a přestala vnímat okolí, bylo to jako bych poslouchala soundtrack k filmu ověnčeného Oscary.
Vím, že když si na tuhle akci vzpomenu, vybaví se mi, jak dobře jsem se cítila ( ač sama, v klubu plném lidí). Jak moc mě to nakoplo k tomu, dál chodit na koncerty kapel, které k tomu, aby zaujaly nepotřebují ocenění, kapel, které pro mě jsou slavnými i přes to, že nemají miliony shlédnutí na youtube nebo statisíce fans na Facebooku.
Co nevidět si budete moci přečíst i rozhovor s klukama z IAN, ze kterého pochopíte, proč jsem si je tak oblíbila.

Shodou okolností po nich hráli Hysterical Naked, o kterých jsem už hodně slyšela, ale na živo jsem tu možnost ještě neměla až do tohoto večera. Je to prostě rock, bigbít, nevím přesně, každopádně to v sobě má ( a teď sorry za ten výraz, ale nemůžu jinak) „ku*evsky“ moc energie.
Výborný projev na pódiu ( tohle vám žádná sebelepší nahrávka prostě neposkytne). Super nabitá muzika, co nenudí a neuspává ale pro zatím zase můžu říct jen to, že se těším, až si je budu moc poslechnout někde znova.

Ach jo, zase jsem tak přehnaně pozitivní. Ale co, po dlouhé době vůbec něco píšu, tak negativa jdou stranou. Já vlastně žádný negativa ani nepozoruju, no…
Dočetli jste to až dokonce? Díky! Tak tady přichází můj závěr: Můžete si na Youtube sjíždět live koncerty,můžete poslouchat desky s přívlastkem LIVE, ale nikdy,a nedělám si prdel, nikdy, z toho nebude cítit tolik energie jako když budete stát pod pódiem.Jediný dav,ve kterém stojí za to stát,je totiž přímo tam!

Tady máte linky na kapely o kterých jsem vám psala, takže podporujte, choďte na koncerty a užívejte ;)

Watch This!
http://bandzone.cz/watchthis

Sour Bitch
http://bandzone.cz/bitchestpritch

IAN
https://www.facebook.com/pages/IAN/192168940804222?fref=ts

Hysterical Naked
http://bandzone.cz/hystericalnaked