Jak já je vidím: Fishing Strip

Jak já je vidím: Fishing Strip

Je to asi ani ne rok, co jsem na Contest of Future v Moravské Třebové, kde se vybíraly kapely na 3. ročník DWD Festu, potkala kapelku Fisihing Strip z Topolčan. Vítězství jim tady tenkrát uniklo o vlásek, ale pro mě přeci jen v něčem vyhráli. Jak já vidím tuhle kapelu a co jsou vlastně zač?

Čtyři kluci ze Slovenska, kterým byste nehádali snad ani víc jak 18 let (přesto, však hranici plnoletosti už překročili všichni :) , kteří na pódiu působí naprosto bezprostředně, přirozeně a především šíleně.
Přiznám se, že před COF jsem o nich nikdy neslyšela ani slovo a neznala jeden jediný song. Když začli skákat po pódiu a odstartovali celou svou show, věděla jsem, že se z místa nehnu. Ok, nebylo to zrovna kvůli tomu, že by mě nějak extra nadchl hlasový projev zpěváka, tam jsem si říkala, že ještě je co zlepšovat, ale líbili se mi jejich texty, hudba a hlavě oni. Tím nemyslím, že bych byla zamilovaná, šílející a ječící fanynka, ale spíš myslím , že se mi líbily jejich výrazy ve tváři, jakási dětinská roztomilost a to, že se strašně moc baví a užívají si to.

Po koncertě jsem zjistila, že tohle všechno není jenom "pódiová" maska, ale že oni takoví jsou i když slezou ze stage.
Za měsíc na to dorazili kluci do Brna na Melodku, kde si zahráli po boku například kapely Horská chata, na druhém ročníku Pop Punk Festu s podnázvem Slovakia Only. Bylo vidět, že zaujmout fanoušky a fanynky tady v Česku nebude pro Fishing Strip žádný problém. No jo, pop-punk tu patří k jedněm z nejvyhledávanějších stylů, tak se není čemu divit.


Co se týče videoklipů, kluci sice měli nějaké natočené ( např. na songy Nymfomanka nebo Škola Zvadzania), ale ty měly opravdu hodně daleko do názvu profi. Nicméně kluci na sobě pořád pracují a tak se vypracovali na klip, o kterém si já troufám říct, že za mě profi je a to na píseň Nájdi svoj štýl. Nejenže klip je zábavný, ale především ta písnička má text hlubší, než se může zdát. Stejně tak jako i ostatní skladby z nového alba Držíme spolu, které kluci na Slovensku pokřtili před nedávnem v domácím prostředí Topolčan a následovně i opět v Brně na Melodce na třetím ročníku Pop Punk Festu, kde jim za kmotra šel Brandy z kapely Koblížci, se kterými mají kluci dobré vztahy.
Když jsem tedy Fishingy viděla asi po pul roce na Melodce, byla jsem neskutečně mile překvapená, že udělali opravdu velký krok dopředu. Především zpěv zněl mnohem příjemeněji a neskutečně dospěle.Už to nebylo takové to culení se na fanynky za všech okolností, ale z toho zpěvu byla cítit přesně taková atmosféra, jaká měla.


Fishingové jsou podle mě kapela, která se nikam netlačí "na sílu". Užívají si koncerty, muziku, party s fanoušky, cesty na koncerty namačkaní v autě a všechno kolem toho. U mě prostě vyhrávají tím, jací jsou a jak na sobě pořád pracují. Nemusí vyhrávat hitparády v televizi, aby měli nějakou motivaci jít dál. Prostě jdou a já jim držím pěsti.

Pokud vás zajímá o Fishing Strip něco víc, tak si kluky najděte na Facebooku a nebo navštivte jejich stránky: http://www.fishingstrip.sk/