Jak nám vyrostl Line Up HHK 2015 za poslední měsíc? Aneb přehled letošních jmen, o kterých byste měli vědět!

Jak nám vyrostl Line Up HHK 2015 za poslední měsíc? Aneb přehled letošních jmen, o kterých byste měli vědět!

Za poslední měsíc přibylo značné mnžství jmen na seznam letošního HHK2015 a proto vám tu aspoň část z nich připomeneme, kdybyste náhodou přehledli někoho, kdo by se vám mohl líbit. Takže studujte níže!

JOEY BADASS

Letošní Hip Hop Kemp je jako přehlídka splněných snů, co jsme si nechávali zdát roky. Třetí tok v řadě bychom rádi chlápka jménem Joey Bada$$. „Je dobrej, ale stojí za to?“ A zatímco si hryžem nehty a váháme, on si zatím roste, panáček. Věkem, skills i cenou. Momentálně je na vrcholu. Sorry, ale to už vážne nešlo vydržet. Dámy prominou, pánové: držte si koule, na Hip Hop Kemp 2015 přijíždí Joey Bada$$!

Tedy chlápek z Bed Stuy v Brooklynu, co zřejmě rád výročí a symboliku. Co svojí první desku B4.DA.$$ vydal v den svých dvacátých narozenin. Chlápek, co šéfuje tlupě Pro Era. Chlápek, kterýmu stačili tři mixtapy, aby dal nekompromisní páku s rapovým světem. Chlápek, co dělá předsedu třídy XXL Freshman Class of 2013. Chlápek nominovaný na BET Hip Hop Awards v kategorii Rookie of the year... Zkrátka a dobře: kluk, co se cítí jako „Nas v době Illmatic“, má našlápnuto. Může se stát, že budeme ještě roky se slzou v oku vzpomínat „jak jsme ho tenkrát v dvatisíce patnáctom měli taky šanci vidět na Kempu naživo“. Třeba je taky naposled, co na něj došáhnem.

MR. FLOW – EVIDENCE

Jsou to ti, které když posloucháš, tak nechápeš. Technika, dikce, přednes... tyhle kvality v sobě musí nosit každej MC, ať už pochází z pláže v kalifornské Long Beach, nebo pase ovečky v podhůří Tater.

Evidence byl na Hip Hop Kempu víckrát než naši nějzarytější fans, přitom jsme rádi, když se pokaždý vrátí zpátky. Mr. Slow Flow nikam nepospíchá. V loňském roce vydal desku s Alchemistem, aby mohl v polovině roku vydat ještě jedno album s Dilated Peoples. Prostě hell. Ne, není to hell, je to jeho vyklidněný tempo. Vzhledem k tomu, že plánuje další sólovou desku, tak rozhodně nestřílíme vedle, když ho letos poněkolikáté přivítáme na festivalu.

GIRL POWER:

Volno. Jaro. Poezie. Ženy. Víno. Zpěv. Lásky čas a tak vůbec. Kdy jindy se vrhnou na rap v sukních?

Akua Naru, královna kočovníků s kořeny v africe, s rodnou hroudou v New Haven v USA a momentálním trvalým bydlištěm v německém Kolíně. Můžem se přít, jestli je spíš rappeka, textařka, básnířka nebo aktivistka. A nebo nám to může být jedno, můžem se shodnout, že je prostě krutá, krom jistoty ve studiu jí to ještě o dost líp jde na tenkým ledě pódia a k tomu všemu je to fešanda. Na Kempovou premiéru nemůže přijet jinak, než se svou živou kapelou DIGFLO a o černou koňadru celého fesťáku tak asi máme postaráno v plné parádě.

Pokud máte radši holku od rány, než křehkou květinku, gramce a beaty + majk, než bicí, basu, kytaru a klapky, klasiku, než alternativu, pojďme na krásku číslo 2. Říká si Reverie, reprezentuje LA undergound rap, o pozornost a respekt si koledují už její kérky, ale když otevře pusu... Tak to teprve začne. Plive rýmy jak Spitfire. Publikum okamžitě uhrane a pódiu vládne s jistotou hypnotizéra stylem „všechny oči na mě“. Budeš čumět.

A do třetice ze třetice se přesunem do Evropy. Do sladké Francie přímo. Tam totiž přebývá dvojka Pumpkin a Vin'S da Cuero, tedy rapperka a její dvorní buben maker, o kterou nám půjde v tomhle odstavci. Na kontě mají jedno EP a jednu desku, ale suverénní údernost jejich „electronic boom bapu“, jak svému soundu říkají, ta by vám to neprozradila. Tak schválně, hostovali by jim lidi jako 20Syl z Hocus Pocus / C2C nebo Mr J.Medeiros z The Procussions, kdyby to nebyla poctivost? No, tak vidíš.

STRAPO & SPINO:

A když trumfy spoza louže, kým to dorovnat, než dost možná nejlepší show domácí hroudy? Strapo a DJ Spinhandz. Jejich ping pong? Jejich „rozhovor“, kde si Spino vystačí s rukama, gramcema a wordcuts? Na majku double time rapy, za gramci brutální komba? Jako promiň. K tomu Strapo dělá na nové desce. Bude se jmenovat Versus... Ještě něco? Jo, bude to moc.

THAT OLD REAL SHIT – MOBB DEEP

Tha realness. Mobb Deep. Stačí? Co dodat. Zrovna v době oslav 20ti let od vydání ultimátního masterpiecu The Infamous konečně zabijáci z Queensu na Kempu. To je ta dobrá zpráva.

Mohli byme rozjet trubadůrskou tirádu. Téma: jedni z nejlepších v historii rapu. Shook Ones Pt. II. Hell On Earth. Queensbridge. 8 Mile. Survival Of The Fittest. Quiet Storm. Put Them In Their Place. Více jak 40 milionů prodaných desek. The Infamous. Všechny ty refrény z Prodigyho hlášek. Všechny ty kousavý Havocovi virbly... Ale proč? Lidem, co jedou na Kemp přeci není potřeba Mobb Deep vychvalovat, ne? Každej ví.

20 let poté. Proč to tak trvalo? No, na některý věci je třeba si počkat. Pár pokusů dovézt Mobb Deep do Česko Slovenska, už tu bylo. Nedopadl ani jeden. Počkat si nebylo třeba jen na „uzrání“ matroše a kulaté výročí, ale taky především na to, až bude jasný, že Mobb Deep na plakátě bude znamenat Havoc a PRODIGY na stagi. Loňské mega úspěšné festivalové turné budiž důkazem, že Prodigy už nejenom nafasoval zpět své cestovní dokumenty, bez nichž se do Evropy létá jen těžko. Ale taky, že klukům došlo, že je třeba se v aktuální konkurenci trochu snažit, pač jen za zásluhy se tu metály nedávaj.

Jaký to bude? Mocný. Nekompromisní. Bolavě upřímný. Tvrdý. Co budou hrát? Bomby. A dál? Jenom. Jenom bomby. The Infamous můžou zahrát od intra po outro, ale určitě zazní i hymny jako “Keep It Thoro“, “Quiet Storm“, “Hit It From The Back“ nebo “Hell On Earth“. Jak říkám, bude to bolet.

 

Hip Hop Kemp 2015:

JOEY BADA$$ /USA/

MOBB DEEP /USA/

YELAWOLF /USA/

PRHYME (DJ Premier & Royce Da 5'9”) /USA/

HOPSIN /USA/

EVIDENCE /USA/

DOPE DOD /NL/

GANG STARR FOUNDATION (Jeru The Damaja, Big Shug, Lil Dap of Group Home) /USA/

KONTRAFAKT /SK/

THE FOUR OWLS /UK/

MAJK SPIRIT /SK/

BIGG BOSS SHOWCASE (Vladimir 518, La4 & DJ Wich, Orion, DJ Mike Trafik, James Cole, Refew) /CZ/

EXPANSION TEA SOUNDSYSTEM (DJ Babu & Rakaa) /USA/

SMACK /CZ/

AKUA NARU /USA/

HDBEENDOPE /USA/

SEPAR /SK/

BISZ & B.O.K. /PL/

RETROGOTT & HULK HODN /D/

REVERIE /USA/

STRAPO & DJ Spinhandz /SK/

VNM /PL/

PRO8L3M /PL/

PUMPKIN & VIN'S DA  /FR/

SODOMA GOMORA /CZ/

DWA SLAWY /PL/

SANGUE MOSTRO /IT/