JAM ROCK 2013– 27.6. – 28.6. – 29.6. – 3 dny života navíc

JAM ROCK 2013– 27.6. – 28.6. – 29.6. – 3 dny života navíc

Konec školního roku letos výhradně patřil JAM ROCKU, i když toto datum mělo zarezervováno mnohem více akcí. Tradičně a již po šesté se tento festival plný skvělé muziky, zajímavých kapel různých žánrů, jako vždy parádního počasí a dobré zábavy, konal na loukách Žamberka.

První den festivalu je ve víru tvrdší muziky. Za zmínku stojí kapela Harlej, která pořádně rozvířila kotel fanoušků. Je to česká rocková klasika s 18-ti letou historií. Kdo by neznal jejich Svařák, že? Hned po nich vystoupila kapela Tři Sestry, pro většinu účastníků vrchol čtvrtečního programu. Byl to prostě super začátek fesťáku.

Páteční program byl naplánován až odpoledne, takže spousta účastníků vyrazila do města na oběd. Nepotkala jsem jiné lidi, krom těch s červenými pásky. Hospody a restaurace měly natřískáno a ten kdo přišel na dvanáctou, si bohužel neměl kam sednout. Italská skupina Belladonna se svým „rock noir“ nastoupila hned po poledni. Byl to nářez, ale určitě by si zasloužila lepší čas, aby si to všichni pořádně užili. Přece jen se líp paří večer, než v poledne. Pohodové odpoledne patřilo Vypsané Fixe (která nesmí chybět na každém dobrém fesťáku) a UDG. Sluníčko svítilo a lidem se nechtělo moc pařit v kotli. Většina si vytáhla karimatky a užívala si příjemné odpoledne. K večeru vystoupila nová, svěží skupina IAN, která letos vyhrála Český Youtube fest. Dva hudebně nadaní borci hrající na kytaru a čelo, dokázali fanoušky pořádně překvapit. Bylo to prostě boží, doporučuju poslechnout. Jen škoda, že vystupovali hned po Kryštofech, pořádný kotel by si taky zasloužili. O půl jedenácté se na E2 stage dostavila hlavní hvězda letošního ročníku, kapela DEZPERADOZ z Německa. Tento western-metal byl naprosto šokující. DEZPERADOZ byli plni energie, na podiu se neustále něco dělo, byla to pastva pro oči i uši. J Členové kapely vypadali jako kovbojové s kytarami a dokonce mikrofony měly z pušek. Kombinace westernu a metalu je prostě famózní. Tata Bojs ukončili páteční nabytý program. Zrovna po půlnoci dokonce slavili 25 let, proto to pojali velkolepě a udělali show jak blázen.

Pro otrlé pařmeny byl připraven program až do čtyř do rána v podobě Drum´n´Bass v Party Village, skvělá atmosféra a vytvořené útulné prostředí a DJ´s na 1. Kdo vynechal, o dost přišel.

STO ZVÍŘAT – BITUMEN BEAT – The Wolfgangs (FR) – Beatles Revival – Chinaski – Fast Food Orchestra

To je jen malá ochutnávka ze sobotního roztančeného odpoledne. Sto Zvířat vždy umí vytvořit skvělou atmosféru, všichni si pobrukovali známé songy a užívali si slunečného počasí. Potomná sledovali BITUMEN BEAT, nová kapela a objev letošního roku. Skvělá, živá, energická, plná života… kapela, která skloubila dohromady romskou muziku, elektroniku a další rytmy ze všech koutů světa. Prostě bomba. Pokud chcete slyšet neotřelého, originálního a šíleného tak si neváhejte poslechnout francouzskou kapelu The Wolfgangs. Tato kapela se musí vidět naživo, protože zpěvačka je prostě ulítlá jako celá sestava a na Jam Rocku to pořádně roztočili. Skupina míchající rock, punk, r´n´roll, country a další šokující styly. Večer jsme se vrátili do zlaté éry The Beatles, protože nastoupila revival kapela The Backwards ze Slovenska, která je naprosto k nerozeznání od originálu. K dotvoření skvělého večera ještě zazněli Chinaski, Fast Food Orchestra a Škvor. Nechyběl ani ohňostroj.

Letos na Jam Rocku byla také připravena bohatá zábava. Gambrinus ve své vyznačené zóně měl nachystáno spoustu her – voleyball a fotbal (v nafukovacím bazénu), rodeo gambrinus nebo sumo. Také ovocné pivo Gambrinus mělo svůj vlastní koutek, kdo si ho dal, tak se mohl uvelebit v houpací síti. Naopak Božkov hospoda lákala na „panákové“ aktivity nebo haarlem shake. Animalworkshop zase nabídl něco z jiného soudku – pletené náramky, rasta copánky, henna tetování – každý si přišel na své.

JAM ROCK JE PROSTĚ ZÁRUKA SLUNEČNÉHO POČASÍ, SKVĚLÉ MUZIKY A DOBRÉ ZÁBAVY.