Jamrock 2013 se nám přiostřuje! - Shatter!

Jamrock 2013 se nám přiostřuje! - Shatter!

Další bombou z repertoáru organizačního týmu Jamrocku pro letošní ročník je hodně nadupaná banda s trochu netradičním metalcorovým repertoárem. Kluci na podiu festivalu vystoupí stejně jako loni, a potvrzují tím, že Jamrock je festival všech možných žánrů a též všech možných fanoušků!

Brutální všechno - asi tak bych ve dvou slovech shrnul nejnovější tvorbu úspěšné metalcorové exploze z nenápadného městečka Jablonné nad Orlicí. Historie kapely sahá až do roku 2000, což už bude pěkná řádka let. A první úspěch se dostavil hned v roce 2001, kdy časopis Rock & Pop vyhodnotil debutovou desku Colors jako desku měsíce (říjen). Následovalo turné s Locomotive a Dimension Seven (NED). A aby toho nebylo málo, zaskočili kluci legendě Soulfly.

Následovaly desítky dalších dílčích úspěchů včetně natočení desky v produkci Miloše Dodo Doležala a natočení prvních videoklipů k singlům Pretty Face a Seal to kill. Kapela nechyběla ani na prvním ročníku festivalu Jamrock, což z ní dělá již tradičního účastníka. V průběhu let banda několikrát obměnila sestavu a zejména na pozici zpěváka bylo hodně rušno.

Co se ale od dob vzdálenějších změnilo je podání muziky v posledních letech. Studiová tvorba je výrazně obohacená o samply a elektroniku. Dostává nádech modernějšího vzezření brutální elektro-core hudby s prvky grindu a jakéhosi post-hardcore. K tomu všemu energická show a styl a máme zaděláno na parádní kotel. V současné době parta tvrdých muzikantů připravuje novou desku nesoucí název Restart spolu s novým členem DJ von Lukaschem.

Abychom to shrnuli, fanoušek tvrdé muziky, který má chuť objevovat nové obzory si rozhodně přijde na své. Shatter samozřejmě nebudou jediným zástupcem core scény, ale rozhodně je ve svých počtech zahrňte do kategorie "špička"!

Odkazy:
- www.shatter.cz
- www.bandzone.cz/shatter  

 

 

Další články z této kategorie: