Just try:"Chceme, aby naše hudba lidi bavila!"

Just try:"Chceme, aby naše hudba lidi bavila!"
Tuto pozitivně naladěnou partičku z Liberce jste mohli zahlédnout v soutěži Československo má talent. Zazpívali, zavtipkovali a postoupili. Jejich popularita stoupá a kluci nezahálejí. Vydávají nový akustický cover a rozdávají autogramy. Konečně jsme ulovili rozhovor s jedním ze zpěváků- Sebastianem a tady ho máte!

Čau Sébo, začnu asi klasicky. Proč jste se přihlásili do talentu? Koho to napadlo?
Sebastian: Ahoj ! Dá se říct že jsem to celé vymyslel já, už dávno mě to lákalo a několikrát sem se na to téma bavil s Kubou, akorát nebyli další lidi, kteří by do toho s námi šli, takže to všechno vyšumělo. Tenhle rok byl zcela zásadní v tom, že jsem začal zpívat a poznal jsem nový lidi,i kteří tady dělaj něco v hudbě a tak mě napadlo všechny oslovit s tím nápadem, že to půjdeme zkusit. Nakonec sme se sešli. Nikdo od toho nic nečekal, ale líbilo se nám to, a rozhodli sme se že se budeme scházet i dál. Všechno bylo dá se říct na poslední chvíli a dost hektický. Měli sme jednu zkoušku den před castingem kde ještě nebylo uplně jasný, kdo bude hrát na kytaru a v den castingu sme to dozkušovali, ale co vyšlo to...

Hráli jste spolu už předtím nebo jste vznikli jen pro talent?
Sebastian: Před soutěží sme spolu nikdy nehráli a to že sme vznikli jen kvůli soutěži je pravda. Taky sme si nemysleli že to bude mít nějaký delší trvaní.

Chtěli byste se dál věnovat takhle spolu hudbě nebo to po ukončení soutěže vzdáte?
Sebastian: Vzhledem k událostem a k tomu, co se poslední dobou děje, jsme v tom začali vidět určitej potenciál + to že spolu trávíme více času a dá se říct že sme se perfektně poznali a skamarádili, v nás budí pocit, že nás to baví a že bychom určitě dál hrát měli. Takže na tvoji otázku odpovíme ANO.

Podle čeho si vybíráte písničky na akustické covery, které děláte?
Sebastian: Není to nijak specifické... Někdo s něčím přijde, zkusíme to a když se nám to všem zalíbí, jdeme do toho ! Ale u coveru „Žijeme len raz“ to byla jen čistě náhoda, kdyby neměl Ondra (kytarista) takovou tvůrčí představivost, dá se říct, že by tahle písnička v našem podání nikdy nevznikla.

A jak teda probíhalo nahrávání nového klipu "Žijeme len raz"? Kde se to natáčelo a tak??
Sebastian: Natáčení nového klipu? Všechno mělo být úplně jinak než to znáte z konečné podoby. Natáčet se mělo jinde, kameraman měl být taky někdo jiný.. Nakonec se všechno změnilo opět díky Ondrovi, který má na tom velkou zásluhu. Zařídil pro nás super lidi, kteří nám klip natočili a i zhotovili, chtěl bych poděkovat BURGRPRD. za skvěle odvedenou práci a hlavně Filipovi Jashkemu za pevný nervy! Natáčeli sme na Ještědu za společnosti šileného větru a našeho kapelního gauče. Všechno trvalo cca 5 hodin a nebyla to úplná pohádka, jak se zdá. Všichni sme byli -někteří ještě jsou- nemocní + nějaké ty rozpory když se něco nepovede, ale s výsledkem sme spokojení a moc ! Velké díky patří fanouškům bez nich by naše práce nebyla nikdy ohodnocena, což je pro nás to nejdůležitější kritérium.

A nechystáte něco svého?
Sebastian: Svoje věci určitě chystáme..Nápadů je dost, ale udělat pořádnou svojí věc chvilku trvá, a chceme přijít s něčím, co se fakt bude líbit a bude to lidi bavit.Děkuju Sébovi za rozhovor a vy se podívejte na videoklip.