Kapela EXIL 51 vydává druhou desku Soukromé války!

Kapela EXIL 51 vydává druhou desku Soukromé války!

Liberecká kapela EXIL 51 hrající rock s přesahem do dalších žánrů a působící na hudební scéně čtvrtým rokem vydává své druhé řadové album „Soukromé války“.

To již v první polovině roku předznamenal videoklip k písni „Běžkařská“, který na svých facebookových profilech propagovali čeští reprezentanti v běžeckém lyžování Lukáš Bauer a Stanislav Řezáč, a na Youtube má klip aktuálně přes 17 500 zhlédnutí. Křest nové desky proběhne 9. prosince v Praze v klubu Vagon a 14. prosince v Kulturním centru 101010 v LiberciVratislavicích.

Po debutu „Pálíme vlaštovky“ z roku 2010 a EP „Zbrusu staré písně“ z roku 2012 přichází liberecká čtveřice s novým počinem. Album „Soukromé války“ bude mapovat tvorbu kapely za poslední 2-3 roky. Nahrávání probíhalo ve studiích v Liberci, Frýdlantě v Čechách a Praze.

Co se týče textů, největší inspirací je život a věci kolem nás“, říká baskytarista Tomáš Prokop. Frontman kapely Jan Odvárka doplňuje: „U mě jde často o momentální pocit, který mě nakopne něco napsat, třeba jako písničky ,Zeptej se Kazacha´ nebo ,Pávi´. To jsou typicky věci, kde inspirací na text byl nějaký silný pocit uvnitř, který člověka nutí vzít nástroj a hrát. Text pak vzniká spolu s hudbou, není to oddělený proces, alespoň ne na úplném začátku.

Každá skladba byla na přání kapely ztvárněna rovněž výtvarně. Obrázky namaloval liberecký výtvarník Jiří Zejmon a všechny budou součástí bookletu.

Na pražském křtu, který se uskuteční 9. prosince od 20:00 v klubu Vagon na Národní třídě, vystoupí spolu s Exilem 51 příbramská formace Origami.
Křest 14. prosince ve vratislavickém Kulturním centru 101010 proběhne ve velkém stylu. Celý večer zahájí liberecký vokální soubor Akcent, během slavnostního koncertu se na pódiu objeví i další hosté. Pro návštěvníky je připraveno mnoho překvapení, a to nejen hudebních!