Kapela UDG vařila speciální várku piva Excelent pro Majálesy

Kapela UDG vařila speciální várku piva Excelent pro Majálesy
Rocková kapela UDG společně se sládkem a loňskými králi Majálesu uvařila v Plzni speciální várku piva Gambrinus 11° Excelent. Ta je určena návštěvníkům nadcházejících studentských oslav. Při této příležitosti kapela představila i zbrusu novou písničku z chystaného alba.

Na přelomu dubna a května se ve čtyřech českých městech uskuteční již tradiční festival Majáles, který vloni navštívilo více než 53 000 lidí. Letos si jeho návštěvníci budou vychutnávat pivo uvařené přímo kapelou UDG a králi českých studentů. Právě tato rocková skupina je jednou z největších hvězd letošních oslav jara. „Byla to skvělá zkušenost, nahlédnout do srdce pivovaru Gambrinus a zjistit, jak se Excelent 11° krok za krokem vaří. Spolu s loňskými králi Majálesu a sládkem jsme si vaření piva užili. Byla to další možnost, jak pro naše fanoušky připravit něco výjimečného,“ řekl Tomáš Staněk alias Jugy, bubeník kapely UDG.

Kapela využila této příležitosti pro představení své zbrusu nové písničky z chystaného alba. „Nakonec jsme se spontánně rozhodli představit první song z našeho nového alba s velkým předstihem právě při této příležitosti. Písnička doslova šla z nahrávacího studia přímo do klipu,“ dodal frontman kapely Petr Vrzák. Fanoušci tak mají v majálesovém videu ideální příležitost si ji poslechnout ještě před podzimní sérií koncertů.

Kapele s vařením pomáhali králové Majálesu z Hradce Králové, Plzně, Prahy a Brna. Společně tak uvařili pivo, které se vyznačuje ideálním propojením chuti a osvěžení. Při setkání nebyla o zábavu nouze. „Excelent je jako Majálesy. Jen spojením nápadů a schopností celé družiny se dá zvítězit,“ smál se plzeňský král Majálesu Marek Kulkovský. Toho hned pohotově doplnil brněnský král Zdeněk Navrátil: „Pivo prostě k našemu životu neodmyslitelně patří. Mít možnost uvařit speciální várku Excelentu pro Majálesy byl pro nás nezapomenutelný zážitek. Už teď se těšíme na přípitek s novými králi.“

Speciální várku piva ochutnají všichni návštěvníci Majálesu 27. dubna v Hradci Králové, 27. a 28. dubna v Plzni, 4. května v Praze a 11. května v Brně.