KAPELA ZOČI VOČI UŽ NEMŮŽE!

KAPELA ZOČI VOČI UŽ NEMŮŽE!

Jejich příznivci se ale nemusí obávat. Zoči Voči totiž nemohou jen v textu k nové skladbě s názvem Už nevládzem. Slovenská kapela má jinak pořádně našlápnuto.

Fanoušci nitranských Zoči Voči čekali na nový singl rok a půl. Vydání proto náležitě ocenili – den po zveřejnění kapela doslova ovládla iTunes. Prostřednictvím této aplikace se nová písnička Už nevládzem stala v průběhu 24 hodin nejprodávanější skladbou na Slovensku. „Byl to pro nás šok, ale velmi pozitivní,“ říká zpěvák Zoči Voči Michal Žitňanský.

Pod nový singl se jako producent podepsal Jimi Cimbala, který bude s kapelou spolupracovat i na jejím třetím albu. „Naše spolupráce vznikla po tom, co kytarista Jan Pisoň navštívil moje studio, které ale v té době ještě nebylo úplně dostavené. O to příjemnější bylo, že ho kluci vzali v úvahu při realizaci singlu i s tak značným časovým odstupem,“ řekl Cimbala, který spolupráci se Zoči Voči vnímá jakou velice přínosnou pro obě strany. I navzdory tomu, že novinka Už nevládzem zní víc tvrdě, než starší tvorba kapely. „Myslím si, že ta skladba ve skutečnosti mnohem tvrdší je. Kluci to takhle cítili, ale chtělo to víc experimentování ve studiu, abychom našli v té skladbě po aranžérské a zvukové stránce takovou polohu, se kterou by se kapela ztotožnila. Tohle jsem považoval za svou hlavní úlohu v celém projektu,“ dodává Cimbala, který je se spoluprací spokojen nejen z hudebního hlediska. „Já a kluci jsme si padli do noty i jako lidi. Také proto se hodně těším na realizaci celého alba.“

Jelikož jsou Zoči Voči v současné době na turné, oslavili nový singl a jeho úspěch na pódiu. Navzdory nabitému programu ale stihli k novince Už nevládzem natočit i videoklip, ve kterém hraje nadějný slovenský herec Peter Oszlík. „S bubeníkem Vladem Kovárem chodíme hrát fotbal, ale o tvorbě Zoči Voči jsem toho moc nevěděl,“ přiznal s úsměvem herec nitranského Divadla Andreja Bagara. K účasti na natáčení ho zlanařil režisér Heňo Varga, klip ale nebyl jeho premiérový. Před pár lety účinkoval po boku Vicy Kerekes ve videoklipu ke skladbě Sei nell'anima italské punkové legendy Gianny Nannini. Vzpomínat ale bude i na natáčení s nitranskou kapelou. Režisér si totiž na place vymyslel, že by se Oszlík měl před kamerou oholit. „Naštěstí jsem v té době neměl žádná představení, takže s tím nebyl problém,“ tvrdí Oszlík.