Kapelník Mydy Rabycad Nèro Scartch pokřtí v úterý v Akropoli debutové album Piece Of My Life

Kapelník Mydy Rabycad Nèro Scartch pokřtí v úterý v Akropoli debutové album Piece Of My Life

Multiinstrumentalista a kapelník Mydy Rabycad Nèro Scartch před nedávnem vydal u Indies Scope svůj sólový debut Piece Of My Life, který se s plnou parádou chystá pokřtít již zítra v úterý 23. února v žižkovském Paláci Akropolis. 

Materiál z alba, které je ve srovnání se svižným popem Mydy Rabycad o poznání temnější a syrovější, představí poprvé naživo jako velkou audiovizuální show. Jakubovi Svobodovi, jak zní občanské jméno protagonisty, budou k jeho klávesám a elektronice na pódiu k ruce spoluhráč z Mydy Rabycad Jan Drábek s baskytarou, kytarista Jan Matějka a bubeník Sven Vikingson. „Těším se, že na křtu naživo ukážu, v jaké fázi se teď s kapelou nacházíme a co dokážeme,” říká Nèro Scartch a dodává: „Elektroniku považuju za neprobádatelný svět s nekonečnými možnostmi, kde se můžu originálně hudebně vyjádřit. Na mém albu lze najít odkazy na hudbu těch, kteří mě ovlivnili. Když si to pak ale člověk poslechne jako celek, nahlédne o to lépe do kousku mého života, into the Piece Of My Life.”

Album pokřtí jeho producent a Nèrův kolega Tomáš Konůpka, známý z kapel Mydy Rabycad a Android Asteroid. Můžete se těšit i na další osobnosti, které se na albu podílely, například producenta Risto Sokolovskiho nebo designéra Pavla Fuksu. Role support bandu večera se ujme zajímavá indie-brit-rocková kapela I Love You Honey Bunny.

Audiovizuální křest alba Piece Of My Life Nèro Scartche proběhne v žikovském Paláci Akropolis v úterý 23.  února od 19 hodin. Vstupenky lze zakoupit zde. Více informací ke křtu na facebooku , album Piece Of My Life je k dispozici na webu Indies Scope.

Nèro Scartch, vlastním jménem Jakub Svoboda, pochází z muzikantské rodiny, jeho otec Jarda Svoboda je ústřední postavou kapely Traband. V šesti letech s bratrem Jardou založili punkrockovou kapelu Hromy Blesky a nahráli dvě alba (Mraky, 2003, Pocity, 2006). Cesta pak pokračovala přes swingovou hudbu až k Mydy Rabycad - kapele, která si i díky jeho  nepřehlédnutelnému autorskému a interpretačnímu vkladu získává jméno po celém světě. Spolupracuje s Tomášem Konůpkou také v projektu Android Asteroid. Nyní přichází s prvním sólovým, emotivním a zároveň velmi energickým albem Piece of My Life, nyní také s jeho žívým provedením.

Kapela I Love You Honey Bunny funguje od prosince 2013. Za dva roky existence mají za sebou 5 singlů a přes 50 odehraných koncertů v Čechách a na Slovensku. Mimo jiné vystoupili s anglickou kapelou Battle Lines v pražském ROXY nebo na hradeckém Rock for People.