Fakson posílá ven klip KLATOVY!

Fakson posílá ven klip KLATOVY!

Klatovský Fakson po delší době vydává novinku a rovnou i s klipem. Novinka KLATOVY je taková předzvěst mixtapu, na který se můžeme těšit. O tom, jak se Fakson dostal k rapu a co plánuje nám víc řekne on sám v našem interview.

1. Zdravim Faksone, na úvod ti položím klasickou otázku. Takže nám řekni odkud jsi, co děláš, jak dlouho to děláš a cokoliv o tobě.
Zdárek. Jsem takovej blázen z Klatov, kterej se snaží dělat rap. Jak dlouho? Když odečtu ty 2 roky, kdy jsem psal nesmyslný texty do bloku na základní škole, tak to bude něco okolo roku a půl :)

2. Jak vzniklo jméno Fakson?
Trochu zajímavá story, která asi všechny překvapí. V době, kdy jsem teda chtěl začít rapovat jsem si říkal "Technik". Bylo to napsaný na mikrofonu, kterej jsem měl původně na skype. Samozřejmě tohle byl úlet, tak jsem se v den vysvědčení (2011) na základce rozhodl, že si zajdu na stránku, kde jsou jména psů a nějaký najdu. Jasně, každej kdo viděl Českou Rapubliku, tak ví, proč zrovna jména psů,hehe. Shodou okolností, když jsem hledal jména, který začínají na "F" měl Fakson 26.června svátek. Volba byla jasná, budu Fakson.

3. Proč rap? Co tě k tomu přivedlo?
K rapu (hip-hop pokud chcete) jako hudebnímu stylu mě přivedl bratranec. Když jsem byl ještě malej Faksonek, tak mi tahal z Plzně ten nejlepší rap ke mě do PC, což mě tenkrát hodně bavilo, že mam někoho kdo mi něco přitáhne. K mikrofonu mě pak dovedlo asi odhodlání. Jednoho dne jsem si prostě řekl, že se začnu víc snažit a pilovat to, což se mi doufam postupem času daří. 

4. Co všechno už máš za sebou? Singly, projekty, alba, mixtapy atd.?
Spíš mám všechno před sebou. Do konce roku bych chtěl vydat mixtape, kterej ponese název "1000V". Co se týče těch věcí, který mám za sebou je to spíš pár free tracků, který nebudou na mixtapu, kterej sem už zmínil. (Krom tracku KLATOVY)

5. Něco k novince, jak vzniknul nápad, jak probíhalo natáčení? Dá se to považovat za klasicky čistej reprezent nebo spíš určitej diss na tvoje město?
Nápad vznikl úplně náhodou. Slyšel jsem beat, do kterýho jsem potřeboval posadit něco, co bude bavit nejen mě, ale i širokej okruh lidí. Napsal jsem první sloku nahrál to live na iPad, poslal pár lidem a těm se to líbilo. Takže jsem track dodělal a nahrál. Natáčení probíhalo výborně! Byla prdel a to je hlavní. Byla to víkendová práce.. Sobota se natáčelo, večer jsem se už pustil do střihu. V neděli jsme donatáčeli, co nám chybělo a poslední hodinu před vydáním jsem klip dodělával. Takže vlastně frmol, ale myslim, že výsledek za to stojí. V tracku si spíš chci udělat prdel i sám ze sebe. Roznášejí se o mě různý fámy, že motam rukama a přezdívka "KLAKSON" se taky stala oblíbenou, tak jsem to pojal tak ze srandy. Samozřejmě jsem si nemohl odpustit narážky na vyznačenej okruh lidí, kterým je tenhle track taky věnovanej. 

6. Co chystáš dál?
Jak už jsem zmínil, do konce roku bych chtěl zvládnout vydat mixtape "1000V". Chtěl bych, aby obsahoval min. 6-8 nových tracků. Trošku mě ještě brzdí nesamostatnost si dojet do studia autem. Jsem přeci jenom ještě 16 letej párek (brzo 17letej). 

7. Jak bys hodnotil tvoji dosavadní tvorbu? Vidíš tam posun nebo změnu?
Hele osobně mam občas ze sebe velkou radost, že furt mam tu tendenci to někam posouvat. Některým lidem se to nemusí furt zdát dobrý, ale osobně mám z tracku "KLATOVY" fakt super pocit. Do budoucna to snad bude jen lepší !

8. Na závěr máš prostor pro cokoliv bys chtěl vzkázat fanouškům, kamarádům, babičce, psovi a křečkovi.
Fanouškům, že jsou super, co si budeme povídat.. Bez vás by to prostě nešlo:)
Kamarádům, že jsou ujebaní.
Babičkám bych chtěl popřát hodně zdraví do dalších let.
Psovi, že by nemusel tolik chrápat na mojí posteli.
Křečka nemám:D

Sleduj mě na FB : Karel Fakson

9. Okay, díky, a přejeme ti, ať se daří!

Já děkuju za rozhovor, mějte se!

Další články z této kategorie: